Trwa ładowanie...
d31rbig

Patryk Jaki szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji

Wiceminister Patryk Jaki został powołany przez premier Beatę Szydło na przewodniczącego komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.
Share
Patryk Jaki szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d31rbig

"Powodzenia, sukcesów i determinacji"

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki będzie przewodniczył Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - poinformowała w czwartek premier Beata Szydło. Jak dodała, przed komisją stoi zadanie przywrócenia ludziom sprawiedliwości i wiary w państwo polskie.

- Pan wiceminister Patryk Jaki, na wniosek pana ministra Zbigniewa Ziobro, został przedstawiony mi jako kandydat na przewodniczącego komisji weryfikacyjnej. Podjęłam decyzję o powołaniu go na tę funkcję - powiedziała Szydło. Wręczając nominację wiceministrowi, premier życzyła mu "powodzenia, sukcesów i determinacji".

"Dzika reprywatyzacja"

W ubiegły piątek weszła w życie ustawa powołująca Komisję Weryfikacyjną do tzw. dzikiej reprywatyzacji w stolicy. Komisja ma badać zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji nieruchomości jej prace mają być jawne.

d31rbig

Powołanie komisji to pokłosie afery reprywatyzacyjnej w stolicy, która głośna stała się latem 2016 r. po ujawnieniu przez "Gazetę Wyborczą" szczegółów sprawy wartej ok. 160 mln zł działki przy Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70. Na mocy decyzji ratusza z 2012 r. została ona przejęta przez trzy osoby, które nabyły roszczenia od spadkobierców - mimo że odszkodowanie za nią dostał wcześniej jej ostatni przedwojenny właściciel, obywatel Danii. Prokuratorskie zarzuty mają już osoby zaangażowane w zwrot działki, m.in. b. urzędnik ratusza Jakub R. i znany adwokat Robert N.

Źródło: WP, PAP

d31rbig

Podziel się opinią

Share
d31rbig
d31rbig
Więcej tematów