Trwa ładowanie...

Patryk Jaki nie zgadza się z doradcą prezydenta. "Wersja prof. Michała Królikowskiego nie trzyma się kupy"

- Mam wrażenie, że próbuje stworzyć wokół siebie wrażenie, że przez to, że pomagał przy tworzeniu prezydenckich projektów ustaw, ma problemy prokuratorskie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki o Michale Królikowskim. Doradca prezydenta przy projektowaniu ustaw o KRS i SN powinien być, według Jakiego, "równy wobec prawa".

Patryk Jaki nie zgadza się z doradcą prezydenta. "Wersja prof. Michała Królikowskiego nie trzyma się kupy"Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d21hj0t

- Nam zależy na tym, żeby w sposób fundamentalny zmienić wymiar sprawiedliwości. Chcemy żeby sądy działały sprawnie, żeby postępowania nie były tak przewlekłe, żeby jakość kadry sądowniczej i jakość orzecznictwa była wyższa - powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl Patryk Jaki.

Zobacz pierwszy odcinek nowego programu WP "Kto nami rządzi?" z udziałem Patryka Jakiego

Wiceminister sprawiedliwości podkreśla, że celem podległego mu resortu jest "zabranie sądownictwa złym częściom korporacji, które do tej pory zawodziły" - Polskie sądownictwo działa źle dlatego, że w 1989 r. zostało sprywatyzowane na rzecz korporacji sądowniczej. Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby odzyskać sądownictwo dla obywateli i państwa - stwierdził.

d21hj0t

Pytany o to, co znajdzie się w ustawach o KRS i SN przygotowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę, Jaki nie chce spekulować. - Trudno powiedzieć, wszystko zależy od decyzji pana prezydenta. Wiem natomiast, na czym nam zależy - twierdzi.

Co z tym Królikowskim

Wiceministra niepokoi natomiast doradca prezydenta, Michał Królikowski. - Mam wrażenie, że próbuje stworzyć wokół siebie wrażenie, że przez to, że pomagał przy tworzeniu prezydenckich projektów ustaw ma problemy prokuratorskie - komentuje badane przez CBŚP powiązania wiceministra sprawiedliwości w rządzie PO z aferą VAT.

- Było to na wiele miesięcy przed tym, zanim ktokolwiek mógł przewidzieć weto prezydenta w sprawie ustaw o KRS i SN. Wersja prof. Michała Królikowskiego nie trzyma się kupy - twierdzi Jaki.

Źródło: wsieci.pl

d21hj0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21hj0t
Więcej tematów