Trwa ładowanie...
d2i5zq7

Patriarcha Jerozolimy składa życzenia Polakom

Michel Sabbah (AFP)
Patriarcha Jerozolimy arcybiskup Michel Sabbah przekazał w poniedziałek Polakom, za pośrednictwem Katolickiej Agencji Informacyjnej, życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.

d2i5zq7
d2i5zq7

Arcybiskup życzył Polakom, by zawsze byli w gotowości do obrony swej wiary i by nie zatracili jej w konfrontacji z powszechnie panującym materializmem. Komentując ewentualną nieobecność przywódcy Palestyńczyków Jasera Arafata na pasterce w Betlejem arcybiskup Sabbah powiedział, że uniemożliwienie mu tego przez władze izraelskie nie pomaga budowie pokoju.

Przybycie Arafata do Betlejem - powiedział arcybiskup Sabbah - byłoby najlepszym znakiem wyrażającym pragnienie pokoju nie tylko Palestyńczyków, ale także Izraelczyków. Dotychczas rząd izraelski utrzymuje zakaz wyjazdu Arafata z Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdzie od dwóch tygodni przebywa w areszcie domowym.

Należy się liczyć z tym, że ewentualna zmiana decyzji rządu izraelskiego może nastąpić nawet w ostatniej chwili. Jordania jest gotowa dostarczyć Arafatowi helikopter, aby mógł przelecieć z Ramallah do Betlejem, które położone są od siebie w odległości 30 kilometrów. Arafat uczestniczył w każdej Pasterce od 1994 roku. (and)

d2i5zq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i5zq7
Więcej tematów