Trwa ładowanie...
d8ss04s
d8ss04s

Pastusiak pominął Nowaka-Jeziorańskiego

Jan Nowak-Jeziorański, legendarny Kurier z Warszawy i ambasador Polski i Polaków poza granicami kraju, nie weźmie udziału w uroczystym posiedzeniu Senatu RP poświęconemu sprawom polityki państwa polskiego wobec Polonii i Polaków mieszkających za granicą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d8ss04s

Na zaproszenie marszałka Senatu Longina Pastusiaka do kraju przyjechali przedstawiciele Polonii z całego świata - m.in. przewodniczący Kongresu Polonii Amerykańskiej Edward Moskal.

Jan Nowak-Jeziorański twierdzi, że otrzymał zaproszenie od marszałka w niedzielę, w ostatniej chwili przed obradami, kiedy już miał program całkowicie wypełniony. Inni goście obrad - zaznaczył Jan Nowak-Jeziorański - otrzymali zaproszenia już przed miesiącem.

Jan Nowak-Jeziorański powiedział, że bardzo chciałby uczestniczyć w obradach, ponieważ od dawna zajmuje się problemami Polonii i ma swoje postulaty.

d8ss04s

Nowak-Jeziorański przebywa w Polsce od tygodnia w związku z 50. rocznicą powstania polskiej sekcji Radia Wolna Europa. Podczas tej wizyty otrzymał honorowe obywatelstwo miasta Krakowa.

Na Zamku Królewskim w Warszawie odebrał wyróżnienie od Gazety Polskiej za to, że z dalekiego Waszyngtonu najmądrzej dogląda spraw Polski.

Redaktor naczelny pisma Piotr Wierzbicki podkreślał wkład Jana Nowaka-Jeziorańskiego w walkę o przywrócenie Polsce suwerenności i bezpieczeństwa, a zwłaszcza pomoc w staraniach Polski o wejście do NATO. (and)

d8ss04s

Podziel się opinią

Share

d8ss04s

d8ss04s
Więcej tematów