Trwa ładowanie...

Pasterka w Watykanie. Papież Franciszek: Nie czekajmy, aż Kościół stanie się doskonały

- Nie czekajmy, aż bliźni stanie się świetny, aby czynić mu dobro, aż Kościół stanie się doskonały, żeby go miłować, aż inni będą nas poważali, byśmy im służyli. To my zacznijmy - powiedział papież Franciszek w czasie pasterki w Watykanie.
Share
Papież całuje figurkę Jezusa w czasie pasterki w bazylice św. Piotra w Rzymie
Papież całuje figurkę Jezusa w czasie pasterki w bazylice św. Piotra w RzymieŹródło: PAP/EPA, Fot: CLAUDIO PERI
d17obx5

W wigilijny wieczór papież Franciszek odprawił pasterkę w bazylice św. Piotra w Rzymie. Wzięło w niej udział kilka tysięcy osób. Papież powiedział, że w noc narodzin Jezusa "miłość pokonała strach, pojawiła się nowa nadzieja, łagodne światło Boga pokonało ciemności ludzkiej arogancji" - podaje KAI.

Franciszek dodał, że przyjście na świat Boga "jest całkowicie darmowe".

- Podczas gdy tutaj na ziemi wszystko wydaje się odpowiadać logice dawania aby mieć, Bóg przybywa darmo. Jego miłości nie można negocjować: nie uczyniliśmy nic, aby sobie na nią zasłużyć i nigdy nie będziemy w stanie jej wynagrodzić - powiedział papież.

d17obx5

Franciszek przypomniał, że "Bóg stale kocha każdego człowieka, nawet najgorszego". - Bóg cię kocha nie dlatego, że słusznie myślisz i dobrze postępujesz; po prostu cię kocha. Jego miłość jest bezwarunkowa, nie zależy od ciebie - dodał.

Papież Franciszek: Jezus nie czekał, aż staniemy się dobrzy

Papież tłumaczył, że w obliczu miłości Boga "nie ma wymówek, że coś w życiu nie wychodzi, coś nie funkcjonuje w Kościele".

- Jezus nam to ukazuje tej nocy: nie zmienił historii, zmuszając kogoś lub siłą słów, ale darem swego życia. Nie czekał, aż staniemy się dobrzy, aby nas pokochać, ale dał nam siebie za darmo. Również my nie czekajmy, aby bliźni stał się świetny, aby czynić jemu dobro, by Kościół stał się doskonały, żeby go miłować, by inni nas poważali, byśmy im służyli. To my zacznijmy. To oznacza przyjęcie daru łaski - podkreślił Franciszek.

d17obx5

Na koniec homilii Franciszek wezwał: - Drogi bracie, droga siostro, jeśli twoje ręce zdają ci się puste, jeśli widzisz, że twoje serce jest ubogie w miłość, ta noc jest dla ciebie. Ukazała się łaska Boga, aby zajaśnieć w twoim życiu. Przyjmij ją, a zajaśnieje w tobie światło Bożego Narodzenia.

Była to siódma pasterka papieża Franciszka w czasie jego pontyfikatu.

W środę w samo południe z balkonu centralnego bazyliki watykańskiej papież udzieli błogosławieństwa "Urbi et Orbi” (Miastu i światu) i złoży bożonarodzeniowe życzenia.

Źródło: KAI

d17obx5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17obx5

Podziel się opinią

Share
d17obx5
d17obx5
Więcej tematów