"Paskowy" TVP Info wygrał ten dzień. Jego "dzieła" przyćmiły wystąpienie Beaty Szydło

Media społecznościowe pełne są żartów i krytycznych opinii na temat tego, jak TVP Info pokazało dzisiejszą debatę nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu. Na paskach tradycyjnie zamiast informacji pojawiły się stronnicze opinie atakujące opozycję. Internauci żartują, że "paskowy jest dzisiaj natchniony, adekwatny i realizujący ducha pluralizmu w mediach publicznych".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeden z dzisiejszych pasków TVP Info.
Jeden z dzisiejszych pasków TVP Info. (TVP Info / sceenshot)
WP

Sejm odrzucił dziś wniosek opozycji o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. W sieci nie milkną głosy, że premier obroniła swoje stanowisko tylko do godziny 18, kiedy odbędzie się komitet polityczny PiS i gdzie, według coraz bardziej prawdopodobnych plotek, zostnie ogłoszona decyzja o wyborze nowego premiera.

Tymczasem w TVP Info tematem numer jeden nie jest wcale obecna sytuacja polityczna rządu, lecz mówienie o opozycji zgodnie z retoryką polityczną PiS. Na czerwonym pasku można było więc przeczytać o "kłamstwach opozycji, "głosowaniu przeciwko Polsce" i "nazywaniu Polaków faszystami".

WP

Czwartkowe obrady Sejmu rozpoczęły się od debaty nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu. Po wysłuchaniu Beaty Szydło, posłowie PiS i wszyscy ministrowie demonstracyjnie opuścili Salę Plenarną. Jedynym ministrem, który został, by wysłuchać przewodniczącego Platformy Obywatelskiej była Anna Streżyńska. Oprócz niej w ławach poselskich pozostało jeszcze trzech posłów PiS.

WP

Wniosek Platformy dotyczący wotum nieufności dla rządu liczył - wraz z uzasadnieniem - 35 stron i szczegółowo opisuje zarzuty ugrupowania wobec zdecydowanej większości członków obecnej Rady Ministrów, w tym trzech wicepremierów: Mateusza Morawieckiego (jednocześnie ministra rozwoju i finansów), Piotra Glińskiego (resort kultury i dziedzictwa narodowego) oraz Jarosława Gowina (nauka i szkolnictwo wyższe).

Inicjatywa PO, mimo deklarowanego wsparcia części pozostałych klubów opozycyjnych, nie ma szans na powodzenie. PiS dysponuje w Sejmie samodzielną większością 234 głosów. Platforma podkreśla, że celem wniosku jest przede wszystkim debata na temat polityki PiS.

Polub WP Wiadomości
WP
WP