Trwa ładowanie...
d42qq87

"Paskowi" TVP Info znów w akcji. "Chamstwo"

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie odbił się szerokim echem, również w telewizji publicznej. TVP Info nie ma jednak skrupułów, by sugerować która ze stron sporu jest niechętna do prowadzenia dialogu. Internauci nie kryją zdumienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVP Info przedstawia protestujących w mało korzystnym świetle
TVP Info przedstawia protestujących w mało korzystnym świetle (TVP Info)
d42qq87

Protest w Sejmie trwa od tygodnia. Niepełnosprawni i ich opiekunowie chcą zrealizowania dwóch postulatów. Pierwszy z nich to zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS. Drugi - wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, w kwocie 500 zł/mc.

O to toczą się największe boje. Po kilku dniach protestujący zaproponowali kompromis: od maja - 300 zł, kolejne 100 zł w styczniu 2019 r. i ostatnie 100 zł w czerwcu 2019 r. W środę minister Elżbieta Rafalska stanowczo jednak odrzuciła postulat.

W międzyczasie rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych. Ważna kwestia: nie było tam osób, które protestują w Sejmie. Ostatecznie ci, którzy porozumienie podpisali, uznali, że ich wykorzystano.

d42qq87

Przykłady

TVP Info robi jednak wszystko, by sprawa wyglądała zupełnie inaczej. Przedstawia protestujących w mało korzystnym świetle i sugeruje, że stroną niechętną do prowadzenia dialogu są niepełnosprawni i ich opiekunowie. "Protestujący w Sejmie odrzucili porozumienie - rząd kontynuuje dialog" - to tylko przykładowy pasek.

   TVP Info
(TVP Info)

W innych przypomniano, że wśród protestujących pod Sejmem pojawił się "znany z niepłacenia alimentów" były lider KOD Mateusz Kijowski, czy Adrian Zandberg z Razem, który wspierał "Czarne Marsze". Na "paskach" w TVP Info można było też przeczytać, że "protestujący przed Sejmem są przeciwko organizacjom osób niepełnosprawnych".

   TVP Info
(TVP Info)

"Chamstwo"

"Bardzo to smutne", "chamstwo", "można się pogubić" - komentują dosadnie internauci.

Zobacz także: Tadeusz Cymański: po co Szydło miała być u protestujących? Przecież był premier

TVP Info szybko wróciło do "formy"

Kierownictwo TVP Info zapowiadało niedawno, że chce podnieść jakość tworzenia pasków. O tym, jak to wygląda w praktyce mogliśmy się przekonać już w ubiegłym tygodniu. W programie "Minęła 20" rozmawiano na temat aresztowania sekretarza generalnego PO, Stanisława Gawłowskiego. Murem za politykiem stanął m.in. były prezydent Lech Wałęsa. Stacja zemściła się paskiem - w starym stylu. Nazwano go "TW Bolkiem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42qq87

Podziel się opinią

Share
d42qq87
d42qq87