Trwa ładowanie...

Pasażer jechał na dachu 300 km na godzinę

Brytyjska policja poinformowała o zatrzymaniu nielegalnego imigranta, jadącego pociągiem Eurostar na trasie z Brukseli do Londynu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że zatrzymany jechał na zewnątrz superszybkiego pociągu, rozwijającego po drodze prędkość do 300 kilometrów na godzinę.

Share
Pasażer jechał na dachu 300 km na godzinę
Źródło: AFP
d3fm5bz

Eurostar z Brukseli do Londynu staje po drodze tylko w Lille i na stacji Ebbsfleet w Kencie, gdzie zatrzymano uchodźcę, pokonując dystans 240 km w godzinę i 10 minut. Brytyjska policja nie podaje, jakim sposobem zatrzymany imigrant przeżył.

W zeszłym tygodniu francuski minister spraw wewnętrznych Eric Besson zapowiedział rozprawę z uchodźcami ekonomicznymi, koczującymi opodal Calais nad Kanałem La Manche w oczekiwaniu na okazję nielegalnej przeprawy do Anglii. Minister Besson zarzucił Brytyjczykom, że nie przykładają się jak należy do walki z tym procederem i nie zadają sobie podstawowego pytania: dlaczego imigranci z Afganistanu, Iranu, Somalii, czy Sudanu uważają Wielką Brytanię za raj.

Brytyjska Agencja Graniczna odparła na to, że jej służby operujące po francuskiej stronie Kanału udaremniły w zeszłym roku 28 tysięcy prób przekradzenia się do Anglii - ponad 75 dziennie.

d3fm5bz

Podziel się opinią

Share
d3fm5bz
d3fm5bz
Więcej tematów