Trwa ładowanie...

Paryż: znaleziono ładunek wybuchowy. To już drugi w tym tygodniu

W XIX dzielnicy Paryża pod ciężarówką francusko-szwajcarskiego producenta cementu Lafarge znaleziono sześć butli z gazem wyposażonych w zapalnik. Policja wszczęła śledztwo.

Paryż: znaleziono ładunek wybuchowy. To już drugi w tym tygodniuŹródło: PAP/EPA, fot: ETIENNE LAURENT
d44idmf
d44idmf

"Sześć butli z gazem i zapalnik"

To już kolejny ładunek wybuchowy znaleziony w ciągu tygodnia w Paryżu. Zaledwie pięć dni temu w ekskluzywnej XVI dzielnicy, w hallu budynku i przed nim, również znaleziono kilka butli z gazem wyposażonych w zapalnik.

Minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Collomb poinformował, że zatrzymano wówczas pięć osób, w tym jedną, która się "zradykalizowała".

Według dziennika "Sud-Ouest", butle z gazem wyposażone w zapalnik zostały znalezione w czwartek rano przez pracowników cementowni. Dziennik podkreśla, powołując się na swoje źródła, że "ładunek wykryty pod ciężarówkami nie ma nic wspólnego z tym odkrytym ostatnio w XVI dzielnicy Paryża".

Ataki terrorystyczne w Europie. Skąd pochodzili zamachowcy?

Ponadto firma Lafarge, która połączyła się ze szwajcarskim Holcimem w 2015 roku, według dziennika "Sud-Ouest" jest oskarżona o zaangażowanie w pośrednie finansowanie grup zbrojnych w kraju, w tym Państwa Islamskiego. Obecnie prowadzone jest w tej sprawie śledztwo.

d44idmf

"Wciąż jesteśmy w stanie wojny z terrorystami"

Jak sprecyzował szef francuskiego MSW, kolejny już ładunek znaleziony w ciągu niespełna tygodnia oznacza, że Francja wciąż jest zagrożona atakami terrorystycznymi.

We wtorek posłowie Zgromadzenia Narodowego, izby niższej francuskiego parlamentu, przyjęli projekt ustawy wzmacniający bezpieczeństwo wewnętrzne i walkę z terroryzmem.

- Od początku roku doświadczyliśmy wielu ataków terrorystycznych, w których zginęło wiele osób. Wciąż jesteśmy w stanie wojny z terrorystami - podkreślił minister Collomb.

d44idmf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44idmf
Więcej tematów