Trwa ładowanie...

Ładunek wybuchowy w ekskluzywnej dzielnicy Paryża. Są zatrzymania

Przed budynkiem mieszkalnym w Paryżu znaleziono ładunek wybuchowy. Zatrzymano pięć osób, w tym jedną, która się "zradykalizowała" - poinformował w radiu France Inter minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Collomb.
Share
Francja wciąż jest celem ataków terrorystycznych
Francja wciąż jest celem ataków terrorystycznychŹródło: PAP/EPA, Fot: ETIENNE LAURENT
d421b1a

Kilka butli z gazem wyposażonych w zapalnik

Jak sprecyzował szef francuskiego MSW, ładunek znaleziono w nocy z piątku na sobotę w ekskluzywnej, 16. dzielnicy Paryża, co według niego oznacza, że Francja wciąż jest zagrożona atakami terrorystycznymi.

W hallu budynku i przed nim znaleziono kilka butli z gazem wyposażonych w zapalnik.

d421b1a

- Wśród osób, które zostały zatrzymane, jest jedna, która się zradykalizowała - podkreślił Gerard Collomb, mając najprawdopodobniej na myśli islamizację. Dodał, że policja wszczęła śledztwo.

Terroryzm w Europie

Atak nożownika w Marsylii

W niedzielę przed głównym dworcem kolejowym w Marsylii mężczyzna zabił nożem dwie młode kobiety. Napastnika zaraz potem zastrzelił ochraniający dworzec żołnierz. Władze wskazują, że był to "prawdopodobnie czyn terrorystyczny". Do ataku nożownika przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

- Od początku roku doświadczyliśmy wielu ataków terrorystycznych, w których zginęło wiele osób. Wciąż jesteśmy w stanie wojny z terrorystami - podkreślił minister Collomb.

d421b1a

Podziel się opinią

Share
d421b1a
d421b1a
Więcej tematów