Trwa ładowanie...

Partner Roberta Biedronia obejmie funkcję w jego ugrupowaniu. "Ekspert ds. wymiaru sprawiedliwości"

Krzysztof Śmiszek, życiowy partner Roberta Biedronia, został ekspertem ds. wymiaru sprawiedliwości w formacji politycznej byłego prezydenta Słupska. Jest dr. nauk prawnych i chce powołania komisji, która wyjaśni przypadki łamania praworządności od czasów rządu PiS.

Partner Roberta Biedronia obejmie funkcję w jego ugrupowaniu. "Ekspert ds. wymiaru sprawiedliwości"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jan Rusek
d2gt57f
d2gt57f

Formujący nową partię polityczną Robert Biedroń przedstawił eksperta ds. wymiaru sprawiedliwości. Jego doradcą w tych kwestiach będzie Krzysztof Śmiszek. To 39-letni prawnik, z którym od wielu lat Biedroń jest w związku.

"Wierzę, że inna polityka jest możliwa. Mniej walk plemiennych, więcej dbania o interes wspólny. Szukanie tego co nas łączy, a nie dzieli. To wszystko jest mi bliskie i to coś, co realizuję przez całe swoje życie. Robert gwarantuje, że te wartości będą obecne w polityce" - to powody, dla których Śmiszek chce działać w formacji Biedronia.

Były prezydent Słupska na Facebooku zadeklarował, że pierwszą zmianą, którą Śmiszek mógłby wprowadzić w Polsce, jest "powołanie w nowej kadencji parlamentu Komisji Prawdy i Pojednania, której zadaniem byłoby dogłębne wyjaśnienie wszystkich naruszeń Konstytucji i praworządności w Polsce po roku 2015".

"Komisja składałaby się z byłych Rzeczników Praw Obywatelskich, prezesów Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Porządek konstytucyjny to nasze najwyższe dobro, które łączy wszystkich Polaków i dlatego trzeba wskazać winnych jego łamania" - czytamy we wpisie Biedronia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gt57f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gt57f
Więcej tematów