Trwa ładowanie...
dxm068v

Partner Roberta Biedronia obejmie funkcję w jego ugrupowaniu. "Ekspert ds. wymiaru sprawiedliwości"

Krzysztof Śmiszek, życiowy partner Roberta Biedronia, został ekspertem ds. wymiaru sprawiedliwości w formacji politycznej byłego prezydenta Słupska. Jest dr. nauk prawnych i chce powołania komisji, która wyjaśni przypadki łamania praworządności od czasów rządu PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Śmiszek to wieloletni partner Roberta Biedronia
Krzysztof Śmiszek to wieloletni partner Roberta Biedronia (Agencja Gazeta, Fot: Jan Rusek)
dxm068v

Formujący nową partię polityczną Robert Biedroń przedstawił eksperta ds. wymiaru sprawiedliwości. Jego doradcą w tych kwestiach będzie Krzysztof Śmiszek. To 39-letni prawnik, z którym od wielu lat Biedroń jest w związku.

"Wierzę, że inna polityka jest możliwa. Mniej walk plemiennych, więcej dbania o interes wspólny. Szukanie tego co nas łączy, a nie dzieli. To wszystko jest mi bliskie i to coś, co realizuję przez całe swoje życie. Robert gwarantuje, że te wartości będą obecne w polityce" - to powody, dla których Śmiszek chce działać w formacji Biedronia.

Były prezydent Słupska na Facebooku zadeklarował, że pierwszą zmianą, którą Śmiszek mógłby wprowadzić w Polsce, jest "powołanie w nowej kadencji parlamentu Komisji Prawdy i Pojednania, której zadaniem byłoby dogłębne wyjaśnienie wszystkich naruszeń Konstytucji i praworządności w Polsce po roku 2015".

"Komisja składałaby się z byłych Rzeczników Praw Obywatelskich, prezesów Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Porządek konstytucyjny to nasze najwyższe dobro, które łączy wszystkich Polaków i dlatego trzeba wskazać winnych jego łamania" - czytamy we wpisie Biedronia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxm068v

Podziel się opinią

Share
dxm068v
dxm068v