Trwa ładowanie...
drm21hx

Partia Razem nie wystartuje z Wiosną Roberta Biedronia. "To nie partnerska propozycja"

Załamały się rozmowy koalicyjne między Partią Razem a Wiosną Roberta Biedronia - dowiedziała się Wirtualna Polska. Powodem miały być mało partnerskie warunki postawione przez nowe ugrupowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Partia Razem nie podejmie współpracy wyborczej z Wiosną Roberta Biedronia - ustaliła Wirtualna Polska.
Partia Razem nie podejmie współpracy wyborczej z Wiosną Roberta Biedronia - ustaliła Wirtualna Polska. (PAP, Fot: Michał Zieliński)
drm21hx

Nie doszło do porozumienia - mówi Wirtualnej Polsce Katarzyna Paprota z Zarządu Krajowego Partii Razem. - To była propozycja, która nie wyglądała na partnerską. Rozumiemy różnicę poparcia w sondażach, ale to, co zaproponował Robert, było niepoważne. W 2015 roku powiedzieliśmy, że inna polityka jest możliwa - i my traktujemy to poważnie. W Partii Razem był ogromny opór przed przyjęciem propozycji - dodaje.

Chodzi o budzące kontrowersje wymagania Wiosny: 900 tys. zł na kampanię wyborczą i schowanie szyldu partyjnego przez Razem. W zamian jedna jedynka i jedna dwójka na listach wyborczych, ale nie dla popularnego Adriana Zandberga. O szczegółach propozycji pisaliśmy tutaj.

Zobacz także: Nowy ruch Tuska. Hanna Gronkiewicz-Waltz składa deklarację

- Chcemy zbudować szeroką, lewicową listę. Rozmawiamy m.in. o Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, Unii Pracy, związkami zawodowymi; być może zdecyduje się też Partia Zielonych, rozmawiamy także z Martą Lempart z OSK - mówi Katarzyna Paprota. - Powoli żegnamy się z myślą o wspólnym starcie z SLD. Z ostatnich ruchów tej partii wygląda na to, że kapitulują przed prawicą z PO. Sami też w sondażach są poniżej progu wyborczego, zapewne będą chcieli się przyłączyć do Koalicji Europejskiej - ocenia działaczka Partii Razem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drm21hx

Podziel się opinią

Share

drm21hx

drm21hx
Więcej tematów