Trwa ładowanie...
d3akc5e

Partia KORWiN: zero nielegalnych imigrantów socjalnych

Zero imigrantów socjalnych, nielegalnych - mówił Przemysław Wipler z partii KORWiN. Janusz Korwin-Mikke dodał, że jeśli Polska ustąpi i przyjmie choćby tysiąc imigrantów, to oczekiwania Unii stopniowo będą się zwiększać. Dodał, że problemem będzie zatrzymanie imigrantów w Polsce.
Share
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-MikkeŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d3akc5e

- Brak suwerenności spowodował, że dzisiaj nam imigrantów mogą wlać na kark, bo nie możemy nic poradzić - mówił lider ugrupowania Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej w Warszawie. Dodał, że "podpisanie Traktatu Lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego, spowodowało że już nie jesteśmy suwerennym państwem - prawo unijne ma pierwszeństwo przed polskim".

Korwin-Mikke mówił, że na razie imigranci nam nie zagrażają, bo jest ich mało. Jego zdaniem jednak, jeśli ustąpimy i przyjmiemy tysiąc, "to potem będzie 10 tys., potem będzie 100 tys., i tak to się pomału rozmnaża".

Zdaniem lidera partii KORWiN jednym z zagrożeń wynikających z przyjmowania imigrantów, będzie chęć wprowadzenia przez nich szariatu. Ponadto - jak zaznaczał - opłacanie ich zasiłków będzie pokrywane "z naszych pieniędzy". - Wzbogacą się, przejmą władzę i koniec - stwierdził w rozmowie z dziennikarzami.

d3akc5e

Jednak jak podkreślił Korwin-Mikke legalnych imigrantów "przyjmujemy bez żadnych problemów". - Jeżeli 10 tys. rodzin polskich przyjmie po jednym imigrancie, to proszę bardzo. To oni będą tutaj na odpowiedzialność tych rodzin - dodał.

Ponadto lider partii tłumaczył, że problemem jest skoncentrowanie imigrantów w obozach. - Oni wcale nie chcą być w Polsce, będziemy musieli siłą ich pilnować, żeby nie uciekli do Niemiec. Mamy do nich strzelać? - mówił. Przypomniał, że art. 52 Konstytucji mówi, że "każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej" i - pytał - "jak my mamy ich zatrzymać?".

Również Wipler zapewniał, że partia nie zgodzi się na żadne obozy w Polsce. - Będziemy działać tak jak premier Słowacji Robert Fico, tak jak ci przywódcy europejscy, którzy stawiają się dyktatowi państw, które podjęły dramatycznie nierozsądną decyzję - zapewniał.

Po zakończeniu konferencji z pl. Trzech Krzyży ruszył Marsz Wolności i Suwerenności. - Maszerujemy pod hasłem "Niskie podatki, zero imigrantów socjalnych - nielegalnych" - przypomniał Wipler.

d3akc5e

- Idziemy po to, żeby przywrócić suwerenność. Żeby Polska znów była suwerennym państwem - podkreślał Korwin-Mikke. Jak tłumaczył Wipler to marsz, który dotyczy dwóch najważniejszych dla formacji wartości w polityce: wolności gospodarczej i osobistej oraz suwerenności. Jego zdaniem Polska straciła możliwość "decydowania o bardzo ważnych kwestiach w polskim Sejmie, przez polskich polityków". - Walczymy o to, żeby przywrócić nam wolność i suwerenność - podsumował Wipler.

Hasła, które wykrzykiwali manifestujący, głosiły m.in.: "Każdy chłopak i dziewczyna głosuje na Korwina", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "Wolność, własność, sprawiedliwość", "Gdy Bruksela się rozleci, myśl o losie swoich dzieci" oraz "Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela suwerenność nam odbiera".

Dotychczas, po negocjacjach państw członkowskich, UE zdecydowała o rozdzieleniu 120 tys. osób. Ustalono, że najpierw rozdzielonych zostanie 66 tys. uchodźców docierających do Włoch i Grecji, z czego Polsce - która już wcześniej zgodziła się na przyjęcie 2 tys. uchodźców - przypadnie ok. 5 tys. uchodźców. W sprawie relokacji 54 tysięcy osób, które według początkowych planów miały zostać przesiedlone z Węgier, zapadną odrębne decyzje Rady UE.

d3akc5e

Podziel się opinią

Share
d3akc5e
d3akc5e
Więcej tematów