Trwa ładowanie...

Parlament Europejski. Zbigniew Ziobro reaguje ws. debaty o LGBT

W środę w Parlamencie Europejskim ma miejsce debata m.in. o niezależności mediów w Polsce, na Węgrzech i na Słowacji. Poruszona zostanie też sprawa osób LGBT. Specjalną konferencję prasową ws. dyskusji w Brukseli zwołał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Parlament Europejski. Zbigniew Ziobro reaguje ws. debaty o LGBTŹródło: PAP
d14q4is
d14q4is

Tematem debaty w PE jest "zamach na wolność mediów w Polsce, na Węgrzech i w Słowenii". W komunikacie na oficjalnej stronie czytamy, że głównym przedmiotem rozmów mają być "próby uciszenia niezależnych mediów przez polskie, węgierskie i słoweńskie władze".

Kolejną sprawą dotyczącą Polski są strefy wolne od LGBT. Unia Europejska ma stać się strefą wolności dla osób LGBTIQ. Powstał już w tej sprawie specjalny projekt rezolucji. Na czwartek w PE zaplanowane jest głosowanie.

- Rodzina stanowi fundament (…) Te gwarancje, które są zapisane w traktatach widać, że są coraz mniej zauważane przez elity brukselskie, które za wszelką cenę chcą narzucić Polsce ideologiczną agendę lewicową, skrajnie liberalną, LGBT, forsując rozwiązania, które są de facto dyskryminujące dla ogromnej większości Polaków, biorąc pod uwagę ich przekonania - powiedział Ziobro.

Zobacz też: Awantura w PiS. Radosław Fogiel: istnieje możliwość rozstania

Prokurator Generalny podkreślił, że "nie możemy milczeć, przechodzić do porządku nad tym, że są podejmowane pozaprawne, polityczne działania". - To Polacy mają wyłączne prawo do decydowania o tym, jak kształtowana jest nasza kultura i nasze tradycyjne instytucje prawne - tłumaczył lider Solidarnej Polski.

d14q4is

- Dzisiejsza debata w PE po raz kolejny pokazuje, że wartości, rodzina, znalazły się na celowniku brukselskich elit - mówił z kolei podsekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Parlament Europejski. UE będzie strefą wolności dla osób LGBTIQ?

Projekt rezolucji dotyczącej ochrony społeczności LGBTIQ zawiera zapis mówiący o tym, że "Komisja nie powinna wahać się przed użyciem wszystkich narzędzi, w tym postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, ram na rzecz praworządności, art. 7 TUE, a także niedawno przyjętego rozporządzenia w sprawie ochrony budżetu Unii w przypadku uogólnionych braków w odniesieniu do przepisów prawa w państwach członkowskich w celu przeciwdziałania naruszeniom praw podstawowych osób LGBTIQ w całej Unii".

Przygotowany został również przez polskich deputowanych. Podpisali go m.in. Andrzej Halicki, Łukasz Kohut, Leszek Miller, Robert Biedroń, Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz i Sylwia Spurek.

W środę wiceszef klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek zapowiedział, że do Sejmu zostanie złożony projekt uchwały wzywającej polskie władze i polskie instytucje, aby uczynić Polskę strefą wolności dla osób LGBT. - Wzywam w tym miejscu wszystkich posłów, wszystkie posłanki klubów opozycyjnych do poparcia takiej uchwały- powiedział polityk opozycji.

d14q4is

- Nigdy wcześniej polski Sejm nie zajmował się tego typu uchwałą. Nigdy wcześniej nie było takiej potrzeby, żeby polski Sejm zajął się taką uchwałą, natomiast w świetle tych wszystkich wydarzeń, które dzieją się w Polsce, tej nagonki nienawiści na mniejszości, na kobiety, na wszystkich tych, którzy nie wpisują się w obraz prawdziwego Polaka stworzony przez PiS - tłumaczył Śmiszek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14q4is
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14q4is
Więcej tematów