Trwa ładowanie...

Parlament Europejski. Jest projekt rezolucji krytykującej Polskę za "edukację seksualną"

Europarlamentarzyści przyjęli projekt rezolucji, wzywającej polski parlament do niewprowadzania zmian w Kodeksie karnym, dotyczących edukacji seksualnej. Skrytykowali też Polskę za próby "zakazania, kryminalizacji i stygmatyzacji edukacji seksualnej".
Share
Europarlament przygotował projekt rezolucji ws. edukacji seksualnej w Polsce
Europarlament przygotował projekt rezolucji ws. edukacji seksualnej w PolsceŹródło: East News, Fot: GERARD/REPORTER
d3t1fg0

Projekt rezolucji, którego współautorem jest europoseł Robert Biedroń, poparły "wszystkie największe frakcje w Parlamencie Europejskim (chadecy, socjaliści, liberałowie i Zieloni)" - informuje interia.pl, cytując komunikat biura Biedronia w Brukseli.

Europosłowie wzywają w rezolucji do powstrzymania się od przyjęcia przez polski parlament nowelizacji ustawy Kodeks karny. Zaznaczają, że "proponowane przepisy nie tylko penalizują świadczenie kompleksowej edukacji seksualnej, ale również łamią międzynarodowe standardy oraz zobowiązania Polski w tym zakresie".

Zobacz także: Edukacja seksualna. Jednoznaczne wyniki sondażu

- Przez działania PiS-u Polska po raz kolejny stawiana jest na wokandzie Parlamentu Europejskiego. Odbudowanie pogarszającej się reputacji naszego kraju w Europie będzie trudnym zadaniem, ale ja lubię wyzywania. Wraz z moim ugrupowaniem zawsze będziemy walczyć o to, żeby Polki i Polacy nie musieli żyć w ciemnogrodzie, który próbuje wykreować Kaczyński - poinformował lider Wiosny Robert Biedroń.

d3t1fg0

Szum wokół edukacji seksualnej. Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

Głosowanie nad rezolucją - jak poinformowano w komunikacie biura europosła - odbędzie się 14 listopada na minisesji plenarnej w Brukseli.

Przypomnijmy, że projekt nowelizacji Kodeksu karnego autorstwa inicjatywy "Stop Pedofilii" wpłynął do Sejmu w sierpniu. Podpisało się pod nim ponad 265 tys. osób. Zakłada on m.in., jak uważają krytycy, karę więzienia za prowadzenie edukacji seksualnej w szkołach.

Zobacz także: Parlament Europejski. Główne frakcje apelują do Polski ws. edukacji seksualnej

Posłowie zajęli się nim na posiedzeniu Sejmu dwa dni po wyborach. Posłowie skierowali projekt do dalszych prac w komisji.

Jako że jest to projekt obywatelski, będzie procedowany dalej - przez Sejm nowej kadencji. Tego typu projektów nie dotyczy zasada dyskontynuacji.

Źródło: interia.pl

d3t1fg0

Podziel się opinią

Share
d3t1fg0
d3t1fg0
Więcej tematów