Trwa ładowanie...

Parlament Europejski. Będzie głosowanie nad nową rezolucją ws. Polski

W poniedziałek komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych PE będzie głosowała nad nową rezolucją ws. praworządności w Polsce. Jak donosi RMF FM, ma ona być uzupełnieniem decyzji Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7. Traktatu wobec Polski.

Share
Parlament Europejski. Będzie głosowanie nad nową rezolucją ws. Polski
Źródło: PAP/EPA, fot: Wiktor Dąbkowski
d4inyuu

Parlament Europejski tłumaczy, że wobec dalszego zagrożenia naruszania europejskich wartości w Polsce, komisja wolności obywatelskich będzie głosować nad rezolucją w sprawie sytuacji państwa prawa i demokracji w tym kraju. Później trafi na sesję całego europarlamentu, prawdopodobnie już w lutym.

Rezolucja ma być poparciem dla decyzji Komisji Europejskiej z grudnia ubiegłego roku o uruchomieniu wobec Polski art. 7. Traktatu o Unii Europejskiej. Ma też być kolejnym argumentem Brukseli służącym przekonaniu polskich władz do realnych działań w związku z zagrożeniem praworządności w Polsce. "A także wezwaniem dla Rady UE, żeby zajęła się tą sprawą" - donosi RMF FM.

Dziennikarka stacji po rozmowie z polskimi europarlamentarzystami przyznaje, że w tekście rezolucji nie ma odniesienia do spotkania Morawiecki-Juncker z 9 stycznia czy Czaputowicz-Timmermans z 21 stycznia. Tak jakby w PE nie zauważano "nowego otwarcia".

Źródło: RMF FM

d4inyuu

Podziel się opinią

Share
d4inyuu
d4inyuu
Więcej tematów