Trwa ładowanie...
dwp01wh

Parada homoseksualistów w Hamburgu

Ponad 20 tys. lesbijek i gejów uczestniczyło w Hamburgu w dorocznej paradzie z okazji Christopher Street Day - święta tolerancji dla homoseksualistów. Na czele pochodu szedł burmistrz miasta socjaldemokrata Ortwin Runde; przyłączyli się także koalicyjni politycy z partii Zielonych.

Share
dwp01wh

Manifestacji przyświecało hasło: "Inaczej - też jest prawidłowo". Ulicami Hamburga przejechało 40 wozów, z których płynęła muzyka techno i rytmy samby. Wystąpiły takie gwiazdy muzyki pop jak Jennifer Lopez i Britney Spears. Przejazd roztańczonych i kolorowych grup obserwowało ponad 100 tys. mieszkańców Hamburga, także rodziny z dziećmi. Kolejne takie parady zaplanowano w czerwcu i lipcu w Berlinie i innych niemieckich miastach.

Przemarsz upamiętniał wydarzenia z Nowego Jorku 28 czerwca 1969 r., kiedy to policja urządziła obławę w lokalach odwiedzanych przez homoseksualistów. Doszło wówczas do prawdziwej bitwy, której główną areną stała się ulica Christoper Street. Od tego czasu homoseksualiści na całym świecie przypominają o tamtym wydarzeniu obchodząc Dzień Ulicy Krzysztofa - Christopher Street Day. (ajg)

dwp01wh

Podziel się opinią

Share
dwp01wh
dwp01wh
Więcej tematów