Trwa ładowanie...
d25ort6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież wzywa Koreańczyków z Północy i Południa do wzajemnego przebaczenia

Odbywający pielgrzymkę do Azji papież Franciszek zaapelował w poniedziałek w Seulu do Koreańczyków z Południa i Północy, aby odrzucili ponad 60 lat podziału. - Przebaczenie to brama, która poprowadzi do pojednania - przekonywał Franciszek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papieża Franciszka powitała prezydent Korei Płd. Park Geun Hie
Papieża Franciszka powitała prezydent Korei Płd. Park Geun Hie (PAP/EPA, Fot: SSONG KYUNG-SEOK)
d25ort6

Papież odprawił mszę za pojednanie między dwoma państwami Półwyspu Koreańskiego w katedrze położonej w dzielnicy Miondon (Myeong-dong). W obecności południowokoreańskiej prezydent Pak Kun-Hie (Park Geun-Hye) mówił o "doświadczeniach podziału" i wezwał do uznania, że "wszyscy Koreańczycy są członkami jednej rodziny i jednym narodem".

Wcześniej spotkał się z przedstawicielami innych religii, obecnych w Korei Południowej.

Jak podaje AFP, papież w żaden sposób w czasie wizyty nie powołał się, ani nie zwrócił się do władz w Phenianie. Watykan nie utrzymuje żadnych relacji z Koreą Północną, gdzie żyje niewielka społeczność katolików.

d25ort6

Władze północnokoreańskie odrzuciły zaproszenie archidiecezji seulskiej dla katolickiej delegacji z Korei Północnej do udziału w mszy w intencji pokoju i pojednania.

- Dzisiejsza msza to przede wszystkim modlitwa za pojednanie tej koreańskiej rodziny - mówił Franciszek. - To wszystko to jeden lud, który swą bolesną prośbę kieruje do nieba.

Jak podkreślił, trzeba uznać "rzeczywistość, że wszyscy Koreańczycy są braćmi i siostrami, członkami jednej rodziny i jednym narodem".

Poniedziałek jest ostatnim dniem podróży Franciszka do Azji. Po południu papież wróci do Rzymu.

d25ort6

Podziel się opinią

Share

d25ort6

d25ort6
Więcej tematów