Trwa ładowanie...

Papież wzywa Koreańczyków z Północy i Południa do wzajemnego przebaczenia

Odbywający pielgrzymkę do Azji papież Franciszek zaapelował w poniedziałek w Seulu do Koreańczyków z Południa i Północy, aby odrzucili ponad 60 lat podziału. - Przebaczenie to brama, która poprowadzi do pojednania - przekonywał Franciszek.

Share
Papież wzywa Koreańczyków z Północy i Południa do wzajemnego przebaczenia
Źródło: PAP/EPA, fot: SSONG KYUNG-SEOK
d2u03z6

Papież odprawił mszę za pojednanie między dwoma państwami Półwyspu Koreańskiego w katedrze położonej w dzielnicy Miondon (Myeong-dong). W obecności południowokoreańskiej prezydent Pak Kun-Hie (Park Geun-Hye) mówił o "doświadczeniach podziału" i wezwał do uznania, że "wszyscy Koreańczycy są członkami jednej rodziny i jednym narodem".

Wcześniej spotkał się z przedstawicielami innych religii, obecnych w Korei Południowej.

Jak podaje AFP, papież w żaden sposób w czasie wizyty nie powołał się, ani nie zwrócił się do władz w Phenianie. Watykan nie utrzymuje żadnych relacji z Koreą Północną, gdzie żyje niewielka społeczność katolików.

d2u03z6

Władze północnokoreańskie odrzuciły zaproszenie archidiecezji seulskiej dla katolickiej delegacji z Korei Północnej do udziału w mszy w intencji pokoju i pojednania.

- Dzisiejsza msza to przede wszystkim modlitwa za pojednanie tej koreańskiej rodziny - mówił Franciszek. - To wszystko to jeden lud, który swą bolesną prośbę kieruje do nieba.

Jak podkreślił, trzeba uznać "rzeczywistość, że wszyscy Koreańczycy są braćmi i siostrami, członkami jednej rodziny i jednym narodem".

Poniedziałek jest ostatnim dniem podróży Franciszka do Azji. Po południu papież wróci do Rzymu.

d2u03z6

Podziel się opinią

Share
d2u03z6
d2u03z6
Więcej tematów