Trwa ładowanie...

Papież w ogniu pytań 5-latki. "Czy śpisz w sutannie?"

• Na audiencji u papieża pojawił się prezydent Argentyny Mauricio Macri wraz z rodziną

• Furorę zrobiła 5-letnia córka prezydenta, która urządziła papieżowi Franciszkowi przesłuchanie

• Dziewczynkę interesowały m. in. codzienne zwyczaje głowy Kościoła

Papież w ogniu pytań 5-latki. "Czy śpisz w sutannie?"Źródło: PAP
dunp0qp
dunp0qp

Mauricio Macri, prezydent Argentyny, odwiedził Watykan w związku z mszą kanonizacyjną pierwszego argentyńskiego świętego - księdza Jose Gabriela del Rosario Brochero, zwanego "księdzem-gaucho" (gaucho to południowoamerykański odpowiednik kowboja). Wraz Macrim do Stolicy Apostolskiej zawitała jego rodzina, w tym 5-letnia córka Antonia.

Dziewczynka była żywo zainteresowana wszystkim, co się wokół niej dzieje, w szczególności zaś samym papieżem. Nie mogła się powstrzymać przed urządzeniem mu małego przesłuchania, które dotyczyło głównie codziennych zwyczajów Franciszka. Jak przyznaje sam prezydent, jego córka zachowała się jakby miała gotowy kwestionariusz. Papież miał zostać zapytany m. in. czy śpi w sutannie (odparł, że woli piżamę), co je (najwyraźniej "to samo", co córka prezydenta) i czy ma rodziców (tak, ale w niebie).

Do ustalenia pozostaje tajemnica w jaki sposób papież i prezydencka córka koordynują dietę, jednak tę sprawę pozostawiamy odpowiednim służbom. Przy okazji audiencji poruszono także temat energii odnawialnej, a papież pochwalił się, że cała Aula Pawła VI i połowa Domu Św. Marty są zasilane dzięki panelom słonecznym.

dunp0qp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dunp0qp
Więcej tematów