Trwa ładowanie...
d1d85wr

Papież: świąteczne życzenia dla Polaków

(AFP)
Polski zwyczaj łamania się opłatkiem łączy w sobie znak i słowo - powiedział Jan Paweł II we środę, składając świąteczne życzenia Polakom podczas audiencji generalnej.

d1d85wr
d1d85wr

Znak to łamanie chleba, które wpierw jest wyrazem dzielenia się dobrem w duchu miłości i pokoju. Nawiązując jednak do tajemnicy Wcielenia, która dokonała się w Betlejem - co się tłumaczy: "Dom Chleba" - wyraża też wiarę, że dawcą prawdziwej miłości i pokoju jest nowo narodzony Syn Boży - powiedział papież.

Jan Paweł II, kontynuując katechezę po polsku powiedział również: Słowo to życzenia, które niosą w sobie życzliwość, serdeczność, pragnienie dobra. To słowo również zakorzenione jest w tajemnicy betlejemskiej nocy. Jest niejako echem życzeń, jakie wówczas aniołowie, wielbiąc Boga, składali ludziom wszystkich czasów: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania".

Znak i słowo - mówił dalej papież - razem wyrażają najgłębsze uczucia, szczytne pragnienia i ufną nadzieję, że przeżywanie w duchu wiary tajemnicy narodzenia Chrystusa stanie się źródłem łask i błogosławieństwa, zaczynem duchowej odnowy, z której rodzi się pokój, radość i szczęście.

Na zakończenie Jan Paweł II powiedział: Z tą nadzieją i z tymi życzeniami zwracam się dziś do Was, Drodzy Rodacy, polecając Bożej Dziecinie każdego i każdą z Was, Wasze rodziny, wspólnoty kapłańskie i zakonne, oraz wszystkich, którym zechcecie przekazać te życzenia w moim imieniu. Niech Bóg Wam błogosławi!

Tuż po audiencji generalnej Ojciec Święty przyjął Polaków na przedświątecznym opłatku. Podczas tego spotkania Natalia Kukulska zaśpiewała papieżowi "Lulajże Jezuniu".(miz)

d1d85wr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d85wr
Więcej tematów