Trwa ładowanie...

Papież przekazał 50 tys. euro na rzecz powodzian

Papież Benedykt XVI przekazał na konto Konferencji Episkopatu Polski (KEP) 50 tys. euro na pomoc powodzianom - poinformowało biuro prasowe KEP.

Share
Papież przekazał 50 tys. euro na rzecz powodzianŹródło: AFP
d39r8df

Według niego, z sytuacją w Polsce zapoznała się Papieska Rada "Cor Unum", koordynująca działalność charytatywną Kościoła. W rezultacie Instytut Dzieł Religijnych - watykański bank centralny - przekazał na konto Konferencji Episkopatu Polski 50 tys. euro.

Jak czytamy w liście "Cor Unum" nadesłanym do Episkopatu, dar ten wyraża "bliskość papieża z poszkodowanymi przez wodę, a także jego ojcowską zachętę i uznanie dla tych, którzy hojnie udzielają im pomocy".

Decyzją przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika, pieniądze te trafią za pośrednictwem Caritas Polska do najbardziej poszkodowanych diecezji.

- Niektóre z nich są w stanie krytycznym, bowiem już po raz kolejny doświadczyły tego kataklizmu. Dlatego ten dar Caritas Polska postara się rozdzielić za pośrednictwem dyrektorów diecezjalnych osobom najbardziej potrzebującym - powiedział dyrektor Caritas ks. Marian Subocz. Caritas Polska wyraża też wdzięczność Ojcu Świętemu za dar.

d39r8df
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39r8df
d39r8df
Więcej tematów