ŚwiatPapież pozdrowił uczestników beatyfikacji w Licheniu

Papież pozdrowił uczestników beatyfikacji w Licheniu


Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł
Pański w niedzielę w Castel Gandolfo Benedykt XVI pozdrowił po
polsku uczestników odbywającej się w Licheniu beatyfikacji
założyciela zgromadzenia księży marianów, ojca Stanisława
Papczyńskiego.

Papież pozdrowił uczestników beatyfikacji w Licheniu
Źródło zdjęć: © AFP

Papież mówił do Polaków: Dziś w Licheniu dokonuje się beatyfikacja założyciela księży marianów ojca Stanisława Papczyńskiego. Był gorącym czcicielem Niepokalanej Matki Boga, wielkim kaznodzieją i ojcem ubogich. Jednocząc się w modlitwie z uczestnikami uroczystości, Jego opiece zawierzam wszystkich, a zwłaszcza chorych i osoby w podeszłym wieku. Niech wam Bóg błogosławi"

O beatyfikacji ojca Papczyńskiego Benedykt XVI mówił także po włosku.

W poprzedzających modlitwę rozważaniach podkreślił, że ludzkość potrzebuje Bożego Miłosierdzia.

Bogate w miłosierdzie serce Jezusa prosi nas, byśmy miłowali wszystkich, nawet dalekich i nieprzyjaciół, naśladując Ojca niebieskiego, który szanuje wolność każdego i przyciąga do siebie wszystkich niezwyciężoną mocą swej wierności - powiedział.

Przypomniał, że konkretnymi wskazówkami postępowania są dla wierzących słowa Jezusa: Nie sądźcie... nie potępiajcie... odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane.

Papież nazwał Jana Pawła II "Apostołem Bożego Miłosierdzia". Przypomniał, że przez cały swój pontyfikat był on misjonarzem miłości Boga do wszystkich narodów.

Po tragicznych wydarzeniach z 11 września 2001, które zaciemniły świt trzeciego tysiąclecia, wezwał on chrześcijan i ludzi dobrej woli, by wierzyli, że Miłosierdzie Boże jest silniejsze od wszelkiego zła i że tylko w Krzyżu Chrystusa znajduje się zbawienie świata - mówił Benedykt XVI.

Po raz kolejny dał również wyraz swego wielkiego zainteresowania kwestiami ekologii. Nawiązał do przypadającej w niedzielę dwudziestej rocznicy przyjęcia Protokołu z Montrealu w sprawie substancji, które zubażają warstwę ozonu. W ostatnich dwudziestu latach, dzięki wzorowej współpracy społeczności międzynarodowej między polityką, nauką i gospodarką, osiągnięto istotne rezultaty, mające pozytywne następstwa dla obecnych i przyszłych pokoleń - zauważył.

Dodał następnie: Życzę, aby ze strony wszystkich nasiliła się współpraca na rzecz krzewienia dobra wspólnego, rozwoju i ochrony stworzenia, umacniając sojusz między człowiekiem i środowiskiem, które musi być zwierciadłem stwórczej miłości Boga.

Sylwia Wysocka

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)