Trwa ładowanie...
d3fvu3j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież o Światowym Dniu Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej powiedział, że jego niedawna wizyta w polskim kościele w Rzymie, gdzie odprawił mszę dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II, to początek drogi na Światowy Dzień Młodzieży w 2016 roku w Krakowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (AFP, Fot: Filippo Monteforte)
d3fvu3j

Zwracając się do polskich pielgrzymów, obecnych na placu Świętego Piotra Franciszek mówił po włosku: - Ubiegłej niedzieli odwiedzając polską wspólnotę przy kościele świętego Stanisława w Rzymie powiedziałem, że wyruszyliśmy w drogę na spotkanie w Polsce z okazji Światowego Dnia Młodzieży, który - jak Bóg da - odbędzie się w 2016 roku.

- Idźmy razem, zjednoczeni w miłości i w modlitwie, podejmując zaproszenie św. Jana Pawła II, byśmy byli zawsze młodzi w Duchu Świętym - dodał papież.

W audiencji uczestniczyło ponad 50 tysięcy wiernych z całego świata.

d3fvu3j

Podziel się opinią

Share

d3fvu3j

d3fvu3j
Więcej tematów