Trwa ładowanie...
d3w6cz2

Papież o pokoju na Bliskim Wschodzie

Papież Jan Paweł II w niedzielę w przemówieniu, poprzedzającym południową modlitwę, wyraził nadzieję na pozytywny wynik podejmowanych na Bliskim Wschodzie inicjatyw zmierzających do dialogu i odprężenia.

Share
d3w6cz2

Papież zaapelował o szczególnie gorącą modlitwę w intencji powodzenia inicjatyw zmierzających do odprężenia i dialogu w Ziemi Świętej oraz we wszystkich zakątkach Ziemi naznaczonych przemocą i bólem.

W aktualnej sytuacji międzynarodowej, wobec tak wielu potrzeb i problemów a w szczególności wobec tragedii na Bliskim Wschodzie, której kresu nie widać, powinniśmy z ufnością zwrócić się o macierzyńskie wstawiennictwo Maryi, mając pewność, że wesprze ona wysiłki tych, którzy ze szczerym zaangażowaniem dążą do pokoju - powiedział Jan Paweł II.

Papież przypomniał także, że miesiąc maj jest w Kościele w sposób szczególny poświęcony Maryi, do której w okresie od Wielkanocy do Dnia Pięćdziesiątnicy adresowana jest także świąteczna południowa modlitwa Regina Coeli tj. Modlitwa do Królowej Niebios.

Na zakończenie spotkania z wiernymi Jan Paweł II szczególnie serdecznie pozdrowił licznie obecnych na placu św. Piotra pielgrzymów ze Słowenii. (mk)

d3w6cz2

Podziel się opinią

Share
d3w6cz2
d3w6cz2
Więcej tematów