Trwa ładowanie...
d4kz3wk

Papież Franciszek: związki homoseksualne stanowią nowe wyzwania

Papież Franciszek wyraził opinię, że związki homoseksualne "stanowią dzisiaj nowe wyzwania", które - jak przyznał - są czasem wręcz trudne do zrozumienia. Zdaniem papieża dzieciom z takich związków nie należy "podawać szczepionki przeciwko wierze".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP, Fot: Angelo Carconi)
d4kz3wk

To kolejne słowa Franciszka z listopadowego spotkania z przełożonymi zakonów, ujawnione przez jezuickie pismo "Civilta Cattolica".

Podczas rozmowy ze 120 przełożonymi generalnymi zakonów papież mówił o wyzwaniach edukacji podkreślając, że "musi ona stawać na wysokości osób kształconych".

Franciszek podzielił się swymi doświadczeniami pracy duszpasterskiej w rodzinach w Buenos Aires. - Przypominam sobie przypadek bardzo smutnej dziewczynki, która wyznała swojej nauczycielce powód swego stanu ducha mówiąc: narzeczona mojej mamy mnie nie kocha - mówił papież.

- Procent uczniów, którzy mają rodziców w separacji jest bardzo wysoki. Sytuacje, w jakich dzisiaj żyjemy, stawiają nowe wyzwania, które niekiedy są dla nas trudne do zrozumienia - zauważył.

- Jak głosić Chrystusa tym chłopcom i dziewczętom? Jak głosić Chrystusa pokoleniu, które się zmienia? Trzeba uważać, by nie podać im szczepionki przeciwko wierze - oświadczył Franciszek.

d4kz3wk

Podziel się opinią

Share
d4kz3wk
d4kz3wk
Więcej tematów