Trwa ładowanie...
d1w87rf

Papież Franciszek zrobił "Szlachetną Paczkę" dla polskiej rodziny

Papież Franciszek dołączył do Drużyny "Szlachetnej Paczki". Przygotował pomoc dla małżeństwa wychowującego ośmioro dzieci. Napisał również do rodziny osobisty list, który w imieniu papieża przekazał nuncjusz apostolski - Celestino Migliore.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek zrobił "Szlachetną Paczkę" dla polskiej rodziny
(PAP/EPA)
d1w87rf

- Bóg zapłać - powiedział do wolontariuszy zgromadzonych w magazynie "Szlachetnej Paczki" - to niesamowite, co robicie!

Nuncjusz przekazał w imieniu papieża Franciszka paczki z pomocą oraz wyjątkowy list dla potrzebującej rodziny z województwa mazowieckiego.

- Tworząc paczkę dążymy do zmiany sposobu myślenia. Cieszę się, że media poświęcają jej tyle uwagi. Myślę, że "Szlachetna Paczka" to ludzkie oblicze polskiego społeczeństwa - podkreślił nuncjusz.

d1w87rf

Wolontariusze - Beata i Rafał przywitali wysłannika apostolskiego w Drużynie "Szlachetnej Paczki" i wręczyli certyfikat oraz czekoladę, które nuncjusz przekaże papieżowi w Rzymie. Teraz pomoc jest zawożona do potrzebujących.

- Rodzina o tym, kim jest darczyńca dowiedziała się kilka dni temu. Od tego momentu nie mogą spać. Są ogromnie wzruszeni - podkreśla Beata, wolontariuszka "Szlachetnej Paczki".

Papież wybrał rodzinę pani Krystyny i pana Pawła. To szczęśliwe małżeństwo. Zapytani o marzenia podkreślają, że zależy im tylko na szczęściu dzieci. Najstarszy syn cierpi na porażenie mózgowe, opiekuje się nim mama, która z tego powodu nie może podjąć stałej pracy. Pan Paweł ciężko pracuje, żeby utrzymać 10-osobową rodzinę. Wśród najważniejszych potrzeb znalazła się żywność, środki czystości oraz kurtki i zimowe buty. Wyjątkowym prezentem jest list, który papież napisał do członków rodziny oraz upominki dla każdego z nich.

O "Szlachetnej Paczce" papież Franciszek dowiedział się od jałmużnika papieskiego bp. Konrada Krajewskiego, który słynie ze szczególnego zainteresowania sprawami ubogich.

d1w87rf

Dobiega końca XIV edycja projektu "Szlachetna Paczka", wolontariusze w ten weekend dostarczają paczki do domów rodzin w potrzebie. Pomoc otrzymało w tym roku prawie 20 tys. rodzin.

Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" docierali do ludzi, którzy przez miesiąc utrzymują rodzinę za mniej niż 450 zł za osobę. Każdą z rodzin zapytali o przyczyny trudnej sytuacji i potrzeby. W paczkach, które przygotowali darczyńcy znalazła się mądra pomoc, czyli to, co sprawi, że będą mogli poradzić sobie w życiu.

Ludzie zaangażowani w projekt kierują się zasadą „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Wierzą, że postępując zgodnie z nią, sprawiają, że świat zmienia się na lepsze. W tym roku do projektu włączyli się m. in. papież Franciszek, prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Kamil Stoch z zespołem polskich skoczków narciarskich, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarze: Robert Lewandowski z żoną Anną, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorka Anna Mucha i wielu innych.

d1w87rf

Podziel się opinią

Share
d1w87rf
d1w87rf