Trwa ładowanie...
d2pk20l

Papież Franciszek w Watykanie apeluje do wiernych "Przestańmy nienawidzić"

"Przestańmy nienawidzić"- mówił podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie papież Franciszek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek apeluje do wiernych
Papież Franciszek apeluje do wiernych (East News, Fot: Zuma, Evandro Inetti )
d2pk20l

Przed modlitwą Anioł Pański Papież Franciszek podzielił się z wiernymi tym, że Jezus zachęca do tego, by " z odwagą otworzyć się na moc przebaczenia, ponieważ w życiu nie wszystko rozwiązuje się poprzez sprawiedliwość".

"Ile cierpienia, ile ran, ile wojen można by uniknąć, gdyby przebaczenie i miłosierdzie było stylem naszego życia"- dodał po chwili Papież Franciszek.

Wskazał też, że konieczna jest " pełna miłosierdzia miłość we wszystkich relacjach między ludźmi".

d2pk20l

Margot i obraźliwy gest. Krzysztof Gawkowski: to nie służy środowiskom LGBT

"Nie możemy domagać się przebaczenia Bożego, jeśli sami nie udzielamy go naszemu bliźniemu "- mówił papież wszystkim zgromadzonym na placu Świętego Piotra w Watykanie.

Kilkakrotnie apelował też o to, by "przestać nienawidzić".

d2pk20l

Papież Franciszek w czasie homilii nawiązał też do serii pożarów, które zniszczyły niedawno obóz dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos. Wspomniał też o swojej wizycie w tym miejscu. Wyraził solidarność i bliskość ze wszystkimi osobami, które dotknęły te zdarzenia.

Papież mówił również o protestach przeciwko kryzysowej sytuacji politycznej i społecznej. Apelował też do demonstrantów o pokojowe nastawienie i unikanie agresji oraz przemocy. Władze państwowe prosił o wysłuchanie głosów i o wyjście naprzeciw potrzebom oraz poszanowaniu praw człowieka. Wezwał też przedstawicieli Kościoła, by razem działali na rzecz "dialogu i pojednania".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pk20l

Podziel się opinią

Share
d2pk20l
d2pk20l
Więcej tematów