Trwa ładowanie...
d2idi0w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież Franciszek rozpoczął wizytę na Kubie

Papież Franciszek przybył w sobotę wieczorem do Hawany, która jest pierwszym etapem jego 10-dniowej podróży na Kubę i do Stanów Zjednoczonych. Na lotnisku imienia Jose Marti papieża wita kubański przywódca Raul Castro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (AFP, Fot: VINCENZO PINTO)
d2idi0w

W niedzielę w godzinach popołudniowych czasu polskiego Franciszek odprawi mszę na placu Rewolucji w Hawanie. Podczas niej po raz pierwszy w trakcie zagranicznej pielgrzymki udzieli pierwszej komunii pięciorgu dzieciom. Watykan wyjaśnił, że będzie to "znak nadziei na rozwój Kościoła na Kubie".

Franciszek spotka się następnie z przywódcą kubańskim Raulem Castro. Bardzo prawdopodobne jest także spotkanie z jego starszym bratem Fidelem Castro, ale na razie nie wiadomo, kiedy do niego dojdzie. Późnym wieczorem czasu polskiego papież odprawi nieszpory w hawańskiej katedrze i pozdrowi młodzież w ośrodku kultury.

Poniedziałek Franciszek spędzi w mieście Holguin, gdzie odprawi mszę oraz w Santiago. Tam spotka się z kubańskimi biskupami i odwiedzi sanktuarium maryjne. We wtorek w Santiago odbędzie się papieska msza w tamtejszej bazylice oraz spotkanie z rodzinami. Tego dnia papież odleci do Stanów Zjednoczonych.

Franciszek jest trzecim papieżem składającym wizytę na Kubie. Z historyczną wizytą był tam Jan Paweł II w 1998 roku, a w 2012 roku wyspę odwiedził Benedykt XVI.

d2idi0w

Podziel się opinią

Share

d2idi0w

d2idi0w
Więcej tematów