Trwa ładowanie...
26-12-2014 14:25

Papież Franciszek modlił się za prześladowanych i zabijanych chrześcijan

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w przypadającą w drugi dzień Świąt uroczystość świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła, modlił się za dyskryminowanych, prześladowanych i zabijanych chrześcijan. Mówił, że to współcześni męczennicy. Przed modlitwą Anioł Pański papież apelował do wiernych o chrześcijańską konsekwencję. O to, by nie tylko mówić, że jest się chrześcijaninem, ale także żyć w ten sposób.

Papież Franciszek modlił się za prześladowanych i zabijanych chrześcijanŹródło: PAP/EPA, fot: Alessandroi Di Meo
d19i6pb
d19i6pb

- Musimy żyć jak chrześcijanie, nie tylko mówić: "jestem chrześcijaninem", a żyć jak poganin - powiedział Franciszek.

Zwracając się do tysięcy ludzi zgromadzonych na placu Świętego Piotra Franciszek przypomniał słowa Jezusa z Ewangelii świętego Mateusza: "Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony".

- Te słowa Pana - podkreślił papież - nie zakłócają obchodów Bożego Narodzenia, ale odzierają je z fałszywej przesłodzonej otoczki, która do nich nie należy.

d19i6pb

- Pozwalają nam zrozumieć, że w doświadczanych próbach z powodu wiary, przemoc zostaje pokonana przez miłość, a śmierć przez życie - mówił Franciszek. Przypomniał o prześladowanych i zabijanych obecnie na świecie chrześcijanach.

Następnie zaapelował do wiernych: - Módlmy się o to, by także dzięki ofierze dzisiejszych męczenników, których jest bardzo, bardzo wielu, umocniło się we wszystkich częściach świata zobowiązanie na rzecz uznania i konkretnego zapewnienia wolności religijnej. Franciszek dodał, że jest ona niezbywalnym prawem każdego człowieka.

Następnie papież zauważył, że można "przedłużyć radość" nocy Bożego Narodzenia dawaniem chrześcijańskiego świadectwa pokory i cichej służby. Jako warunek wskazał konsekwencję słów i czynów. - To jest chrześcijańska spójność - przypomniał.

Zobacz też - Papież Franciszek podczas pasterki: dzisiejszy świat potrzebuje czułości
d19i6pb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19i6pb
Więcej tematów