Trwa ładowanie...
d3j95ri

Papież Franciszek do proboszcza z Rzymu: jesteś szalony, ale to podoba się Bogu

Papież Franciszek odwiedził po południu w uroczystość Objawienia Pańskiego jedną z parafii w Rzymie, gdzie oglądał żywą szopkę. Spotkał się z setkami wiernych, a do proboszcza powiedział: "Jesteś szalony, ale to szaleństwo podoba się Bogu".
Share
Papież Franciszek
Papież FranciszekŹródło: PAP/EPA, Fot: Samantha Zucchi
d3j95ri

Podczas wizyty w parafii świętego Alfonsa de Liguori - autora słynnej włoskiej kolędy - na północy Wiecznego Miasta Franciszek starał się przywitać osobiście ze wszystkimi wiernymi. Od parafian dostał kolorową skarpetę z czekoladkami; jest to tradycyjny podarek wręczany w święto Trzech Króli. Rozmawiał z dziećmi pytając je: "czy Jezus zostaje z nami po Świętach". Najmłodsi odpowiedzieli mu chórem: "tak". "A diabeł też?" - pytał. Papież usłyszał gromkie "nie".

Potem długo oglądał szopkę i inscenizację z udziałem 200 osób. Przywitał się ze wszystkimi, którzy w niej wystąpili. Kilku pasterzy ze żłóbka położyło Franciszkowi na barkach małą owieczkę.

Dwumiesięczny chłopczyk w roli Dzieciątka Jezus ma na imię Francesco i został ochrzczony w poniedziałek rano.

d3j95ri

Na zakończenie wizyty papież powiedział: - Módlmy się za dzieci, za dzieci, które mają się narodzić i za dziadków, którzy są mądrością.

Proboszcz ksiądz Dario zrelacjonował potem mediom swą rozmowę z Franciszkiem. - Powiedział mi, że jestem szalony, ale to szaleństwo podoba się Bogu - podkreślił. Ujawnił, że zaproszenie dla papieża, by zobaczył żywą szopkę wystawianą w jego parafii, wysłał zaledwie kilka dni temu i natychmiast dostał od niego odpowiedź z zapewnieniem, że chce ją odwiedzić.

d3j95ri

Podziel się opinią

Share
d3j95ri
d3j95ri
Więcej tematów