Trwa ładowanie...
d1f0ysb

Papież czy "pan Karol Wojtyła"? Zamęt wokół notatki szefa "Wiadomości"

Zarząd telewizji publicznej nie zajmie oficjalnego stanowiska w sprawie notatki, w której szef
"Wiadomości" - Piotr Sławiński - określił papieża m.in. jako "lidera Państwa
Watykańskiego" - poinformował w sobotę Janusz Cieliszak, rzecznik TVP.

d1f0ysb
d1f0ysb

"Rzeczpospolita" opublikowała w sobotę fotokopię wstępu oficjalnego pisma szefa "Wiadomości", dotyczącego pielgrzymki Jana Pawła II na Ukrainę.

Sławiński pisał w nim o obsłudze medialnej wizyty pana Karola Wojtyły na Ukrainie, przywódcy religijnego rzymskich katolików. Opisywał też przygotowania do wizyty lidera Państwa Watykańskiego.

Zarząd Telewizji Polskiej nie zajmuje oficjalnego stanowiska w sprawie wewnętrznych dokumentów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, zdobytych nieformalnie i z pominięciem wszystkich reguł dziennikarskich przez "Rzeczpospolitą" - powiedział Cieliszak.

Wyjaśnił jednocześnie, że określenia Ojca Świętego użyte w piśmie Sławińskiego do Jarosława Szczepańskiego są tożsame z nomenklaturą przyjętą w dokumentach Telewizji Ukraińskiej, z którą TVP ma współpracować przy obsłudze pielgrzymki Jana Pawła II do tego państwa.

Zdaniem samego rzecznika TVP, niektóre sformułowania, które pojawiły się w piśmie powinny być użyte inaczej. Poinformował również, że z rozmów jakie przeprowadził z szefem "Wiadomości" oraz prezesem TVP, Robertem Kwiatkowskim, wynika, że nie chcieli oni w jakikolwiek sposób obrazić Ojca Świętego. (and)

d1f0ysb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f0ysb
Więcej tematów