Trwa ładowanie...
dywwayj

Papierosy zamiast felg. Udaremniony przemyt o wartości 6 mln zł

Skarbówka i Straż Graniczna udaremnili przemyt ponad 400 tys. paczek papierosów o wartości ok. 6 mln zł na przejściu granicznym w Sławatyczach (woj. lubelskie). 27-letniemu Białorusinowi grozi teraz więzienie i wysoka grzywna.
Share
27-letni Białorusin próbował przemycić papierosy o wartości 6 mln zł
27-letni Białorusin próbował przemycić papierosy o wartości 6 mln złŹródło: WP.PL
dywwayj

27-letni kierowca samochodu dostawczego, obywatel Białorusi, chciał wjechać do Polski przez przejście graniczne w Sławatyczach. Do odprawy zgłosił jedynie 10 aluminiowych felg. Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej postanowili go jednak skontrolować. Okazało się, że samochód był wypełniony kartonami w których było ponad 400 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łączna wartość przemytu to ok. 6 mln zł. Od tej ilości papierosów należało zapłacić cło, akcyzę i VAT na sumę prawie 10 mln zł.

,

dywwayj

Samochód, przemycany towar i pozostały ładunek zostały skonfiskowane. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Za takie przestępstwo grozi kara więzienia, a także wysoka grzywna.

Polsko-białoruskie przejście graniczne w Sławatyczach jest w tej chwili nieczynne z powodu epidemii koronawirusa w Polsce. Do próby przemytu doszło jednak jeszcze przed jego tymczasowym zamknięciem. Funkcjonariusze IAS zdecydowali się poinformować o tym dopiero teraz, z uwagi na dobro prowadzonego postępowania.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dywwayj

Zobacz też: Koronawirus. Konstytucjonalista o wyborach. Mówi o jedynym sposobie, by je przełożyć

dywwayj

Podziel się opinią

Share
dywwayj
dywwayj
Więcej tematów