Trwa ładowanie...
daj4xzy

Państwo Obamowie podpisali lukratywny kontrakt na 2 książki

Były prezydent USA Barack Obama i jego małżonka Michelle podpisali kontrakt z wydawnictwem Penguin Random House na napisanie dwóch książek zawierających wspomnienia z okresu pobytu w Białym Domu - głosi opublikowany komunikat.
Share
Barack Obama z żoną Michelle
Barack Obama z żoną MichelleŹródło: AFP, Fot: Brendan Smialowski
daj4xzy

Książki mają być napisane przez Baracka Obamę i Michelle Obamę oddzielnie.

Wydawca nie ujawnił wysokości kontraktu, ale według dziennika "Financial Times" jest gotów wyłożyć ponad 60 mln dolarów na zapewnienie sobie wyłącznych praw do publikacji obu książek.

Książki mają się ukazać w 2018 roku. Wydawnictwo podkreśla, że będzie to wydarzenie bez precedensu o globalnym znaczeniu.

daj4xzy

Do tej pory Barack Obama napisał trzy książki: "Odziedziczone marzenia", "Odwaga nadziei" i "O tobie śpiewam: list do moich córek". Ta ostatnia jest dla dzieci. Zawiera opowieści o 13 wybitnych Amerykanach, m. in. pierwszym prezydencie Jerzym Waszyngtonie, legendarnym graczu w baseball Jackie Robinsonie i artystce Georgii O'Keefe. Na okładce liczącej 40 stron książki znajduje się rysunek Longa przedstawiające dwie córeczki prezydenta Obamy - Sashę i Malię przechadzające się po trawniku z ich psem Bo.

Z kolei debiutancka książka Michelle Obamy nosi tytuł "American Grown: The Story of the White House Kitchen Garden and Gardens Across America" ("Wyhodowane w Ameryce. Historia ogródka warzywnego przy Białym Domu i ogrodów w Ameryce").

daj4xzy

Podziel się opinią

Share
daj4xzy
daj4xzy
Więcej tematów