Trwa ładowanie...

Państwo Obamowie podpisali lukratywny kontrakt na 2 książki

Były prezydent USA Barack Obama i jego małżonka Michelle podpisali kontrakt z wydawnictwem Penguin Random House na napisanie dwóch książek zawierających wspomnienia z okresu pobytu w Białym Domu - głosi opublikowany komunikat.

Państwo Obamowie podpisali lukratywny kontrakt na 2 książkiŹródło: AFP, fot: Brendan Smialowski
d4mlvyp
d4mlvyp

Książki mają być napisane przez Baracka Obamę i Michelle Obamę oddzielnie.

Wydawca nie ujawnił wysokości kontraktu, ale według dziennika "Financial Times" jest gotów wyłożyć ponad 60 mln dolarów na zapewnienie sobie wyłącznych praw do publikacji obu książek.

Książki mają się ukazać w 2018 roku. Wydawnictwo podkreśla, że będzie to wydarzenie bez precedensu o globalnym znaczeniu.

d4mlvyp

Do tej pory Barack Obama napisał trzy książki: "Odziedziczone marzenia", "Odwaga nadziei" i "O tobie śpiewam: list do moich córek". Ta ostatnia jest dla dzieci. Zawiera opowieści o 13 wybitnych Amerykanach, m. in. pierwszym prezydencie Jerzym Waszyngtonie, legendarnym graczu w baseball Jackie Robinsonie i artystce Georgii O'Keefe. Na okładce liczącej 40 stron książki znajduje się rysunek Longa przedstawiające dwie córeczki prezydenta Obamy - Sashę i Malię przechadzające się po trawniku z ich psem Bo.

Z kolei debiutancka książka Michelle Obamy nosi tytuł "American Grown: The Story of the White House Kitchen Garden and Gardens Across America" ("Wyhodowane w Ameryce. Historia ogródka warzywnego przy Białym Domu i ogrodów w Ameryce").

d4mlvyp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mlvyp
Więcej tematów