Trwa ładowanie...
d2mh1tj

Państwo Obamowie podpisali lukratywny kontrakt na 2 książki

Były prezydent USA Barack Obama i jego małżonka Michelle podpisali kontrakt z wydawnictwem Penguin Random House na napisanie dwóch książek zawierających wspomnienia z okresu pobytu w Białym Domu - głosi opublikowany komunikat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama z żoną Michelle
Barack Obama z żoną Michelle (AFP, Fot: Brendan Smialowski)
d2mh1tj

Książki mają być napisane przez Baracka Obamę i Michelle Obamę oddzielnie.

Wydawca nie ujawnił wysokości kontraktu, ale według dziennika "Financial Times" jest gotów wyłożyć ponad 60 mln dolarów na zapewnienie sobie wyłącznych praw do publikacji obu książek.

Książki mają się ukazać w 2018 roku. Wydawnictwo podkreśla, że będzie to wydarzenie bez precedensu o globalnym znaczeniu.

d2mh1tj

Do tej pory Barack Obama napisał trzy książki: "Odziedziczone marzenia", "Odwaga nadziei" i "O tobie śpiewam: list do moich córek". Ta ostatnia jest dla dzieci. Zawiera opowieści o 13 wybitnych Amerykanach, m. in. pierwszym prezydencie Jerzym Waszyngtonie, legendarnym graczu w baseball Jackie Robinsonie i artystce Georgii O'Keefe. Na okładce liczącej 40 stron książki znajduje się rysunek Longa przedstawiające dwie córeczki prezydenta Obamy - Sashę i Malię przechadzające się po trawniku z ich psem Bo.

Z kolei debiutancka książka Michelle Obamy nosi tytuł "American Grown: The Story of the White House Kitchen Garden and Gardens Across America" ("Wyhodowane w Ameryce. Historia ogródka warzywnego przy Białym Domu i ogrodów w Ameryce").

d2mh1tj

Podziel się opinią

Share
d2mh1tj
d2mh1tj
Więcej tematów