Trwa ładowanie...

Państwo Islamskie zapłaciło rodzinie terrorysty z Paryża 5 tys. dolarów. Krewni dostali też stado owiec

5 tys. dolarów i stado owiec - taka była zapłata Państwa Islamskiego dla rodziny terrorysty, który dokonał zamachu przed stadionem w Paryżu.
Share
Fani piłki nożnej zbierają się na minutę ciszy po zamachach w Paryżu 13 listopada 2015 r.
Fani piłki nożnej zbierają się na minutę ciszy po zamachach w Paryżu 13 listopada 2015 r.Źródło: PAP/EPA, Fot: Thomas Eisenhuth
d23l0ma

Francuskie władze potwierdziły tożsamość jednego z terrorystów, którzy chcieli przeprowadzić zamachy samobójcze na Stade de France w listopadzie 2015 r. Irakijczyk z Mosulu Ammar Ramadan Mansour Mohamad al-Sabaawi użył fałszywego syryjskiego paszportu, żeby dostać się do Europy - informuje "Le Parisien", powołując się na przecieki z raportu wywiadu. Według dziennika, agenci mają te informacje od początku 2016 r.

Państwo Islamskie, które przyznało się do ataku, zapłaciło rodzinie ok. dwudziestoletniego Sabaawiego 5 tys. dolarów, po śmierci zamachowca. Krewni dostali też stado owiec.

Fałszywy paszport został znaleziony w okolicach stadionu, po zamachu. Terrorysta miał się dostać do Europy, ukrywając się wśród uchodźców na Lesbos w październiku 2015 r.

Zamachowiec próbował zdetonować bombę na stadionie, ale z powodu braku wejściówki nie został wpuszczony. Ładunek odpalił więc przed stadionem, popełniając samobójstwo i zabijając jedną osobę.

d23l0ma

Podziel się opinią

Share
d23l0ma
d23l0ma
Więcej tematów