Trwa ładowanie...
d31trvo

Państwo Islamskie: sprawcy ataku na "Charlie Hebdo" to bohaterowie

Państwo Islamskie (IS) pochwaliło atak terrorystyczny w Paryżu na siedzibę satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo", nazywając sprawców zamachu "bohaterskimi dżihadystami" - podała grupa monitorująca działalność islamistów w internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Redakcją satyrycznego magazynu zaatakowali trzech zamachowcy
Redakcją satyrycznego magazynu zaatakowali trzech zamachowcy (PAP/EPA, Fot: Etienne Laurent)
d31trvo

Pochwała ukazała się w codziennym biuletynie IS publikowanym w formie dźwiękowej na portalach społecznościowych - podała grupa SITE.

"Zaczynamy nasz biuletyn wiadomością z Francji. Bohaterscy dżihadyści, przy wsparciu naszego Pana, (proroka) Mahometa, niech Allah go błogosławi, zabili 12 dziennikarzy, którzy pracowali dla francuskiego tygodnika 'Charlie Hebdo'" - głosi publikacja IS.

Francuski tygodnik wielokrotnie zamieszczał karykatury proroka Mahometa, co zdaniem wielu muzułmanów jest bluźnierstwem i obrazą islamu.

d31trvo

Rano francuskie siły bezpieczeństwa trzeci dzień z rzędu ścigają braci, Cherifa i Saida Kouachi, podejrzanych o dokonanie masakry w redakcji "Charlie Hebdo". Obława koncentruje się w lasach i wioskach regionu Pikardia, ok. 80 km na północ od Paryża.

Po ataku w siedzibie "Charlie Hebdo", w którym w środę zginęło 12 osób, w tym znani rysownicy i dwaj policjanci, zatrzymano dziewięciu ludzi. Wśród nich był 18-letni Mourad Hamyd, zidentyfikowany jako jeden z trzech sprawców, który w nocy ze środy na czwartek oddał się w ręce policji; twierdzi, że jest niewinny.

d31trvo

Podziel się opinią

Share
d31trvo
d31trvo
Więcej tematów