Trwa ładowanie...
d3oe3sl
IAR

Państwo Islamskie produkuje oryginalne syryjskie paszporty

Amerykański wywiad ustalił, że tak zwane Państwo Islamskie jest doskonale przygotowane do produkcji fałszywych paszportów. Dżihadyści mają dostęp do syryjskich drukarni rządowych, specjalizujących się w produkcji dokumentów tożsamości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Państwo Islamskie produkuje oryginalne syryjskie paszporty
(PAP, Fot: Sebastian Kahnert)
d3oe3sl

Amerykański wywiad dotarł do Informacji, że bojownicy Państwa Islamskiego przejęli część aktywów syryjskiego rządu. Mogą teraz korzystać z maszyn drukarskich, na których produkowane są oryginalne syryjskie paszporty. Terroryści weszli też w posiadanie oryginalnych, pustych książeczek paszportowych.

Zdaniem amerykańskich śledczych, Państwo Islamskie może mieć również dostęp do biometrycznych danych obywateli Syrii, dzięki czemu bardzo łatwo może kraść ich tożsamość. - Jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie z tego wynikają i wszelkie doniesienia w tej sprawie traktujemy bardzo poważnie - powiedział rzecznik Departamentu Stanu John Kirby.

Stany Zjednoczone obawiają się, że dzięki zdobytym w ten sposób paszportom, terroryści bez większych problemów mogą przedostawać się do innych krajów jako uchodźcy.

d3oe3sl

Zobacz również: Tak wyglądają rosyjskie naloty na Syrię

d3oe3sl

Podziel się opinią

Share

d3oe3sl

d3oe3sl
Więcej tematów