Trwa ładowanie...
ycipk-3qz0l7

Państwa zachodnie mogą uznać Krym. "Agresja doprowadzi do globalnego konfliktu"

Georgij Muradow, wicepremier krymskiego rządu sądzi, że w interesie państw zachodnich jest uznanie Krymu za terytorium rosyjskie. - Nie sądzę, aby zdecydowano się na zaatakowanie Rosji - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas referendum na Krymie w 2014 r. większość głosujących chciała przyłączenia regionu do Rosji
Podczas referendum na Krymie w 2014 r. większość głosujących chciała przyłączenia regionu do Rosji (Agencja Gazeta, Fot: Agata Grzybowska)
ycipk-3qz0l7

- Umiarkowane siły na Zachodzie omawiają scenariusz usunięcia krymskiego tematu z agendy politycznej i uznanie Krymu za cześć Rosji - mówi Georgij Muradow wicepremier krymskiego rządu.

Stały przedstawiciel republiki przy prezydencie Rosji informuje, że kluczowe w tej sprawie ma być zaangażowanie Ukrainy. Przy tym nie chce tracić czasu, aby nie dopuścić do "przeprogramowania" świadomości społecznej na Ukrainie - informują RIA Novosti.

- Krym nie potrzebuje specjalnego uznania międzynarodowego, gdyż nie jest niezależnym państwem - stwierdził Muradow. - Chodzi o to, czy nasi oponenci, są gotowi do podjęcia aktywnych działań przeciwko suwerenności i integralności terytorialnej Rosji, w której skład wszedł Krym - dodał.

ycipk-3qz0l7

Zobacz również: Tusk: UE nigdy nie uzna nielegalnej aneksji Krymu

Polityk podkreślił, że Rosja jest atakowana, podobnie jak to miało miejsce w przypadku rozpadu ZSRR. - Zachód coraz bardziej sobie uświadamia, że agresja przeciwko naszemu państwu doprowadzi go do globalnego konfliktu i samobójstwa - zakończył.

Źródło: RIA Novosti

ycipk-3qz0l7
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3qz0l7

ycipk-3qz0l7
ycipk-3qz0l7