Trwa ładowanie...
d2f3l7a

"Panny Wyklęte" już we wtorek we wrocławskim "Starym Klasztorze"

Już jutro we wrocławskim "Starym Klasztorze" odbędzie się koncert "Panny Wyklęte". To pierwszy we Wrocławiu występ artystów z projektu Fundacji Niepodległości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Panny Wyklęte" już we wtorek we wrocławskim "Starym Klasztorze"
(Facebook, Fot: PannyWyklete)
d2f3l7a

We wtorek, 3 marca, we wrocławskim klubie muzycznym "Stary Klasztor" przy ul. Purkyniego wystąpią artyści związani z projektem "Panny Wyklęte". Początek koncertu o godzinie 20.00.

„Panny Wyklęte” to projekt artystyczny zainicjowany przez Fundację Niepodległości, która do jego realizacji zaprosiła znanego z zespołów Izrael czy Maleo Reggae Rockers muzyka, Darka Malejonka oraz kilkanaście polskich wokalistek. Projekt ma być próbą spojrzenia kobiecym okiem – okiem matek, żon, córek - na tragiczne losy Żołnierzy Wyklętych.

Utwory, które znalazły się na płycie „Wygnane” mają oddawać uczucia, które towarzyszyły walkom żołnierzy niepodległościowego podziemia i ich losu w powojennej Polsce. Jak mówią kompozytorzy i wykonawcy, w piosenkach tych jest zarówno wyraz buntu, gotowości do walki, jak i bezradności, bezsilności. Teksty utworów pisane były przez wokalistki, a muzyka do nich tworzona w większości przez Malejonka.

d2f3l7a

Udział w artystyczno-historycznym projekcie wzięły m.in. takie wokalistki jak Kasia Kowalska, siostry Przybysz, Halina Mlynkova, Marika czy Kasia Malejonek. Część z nich zobaczymy wraz z Maleo Reggae Rockers na koncercie we Wrocławiu.

Projekt „Panny Wyklęte” jest objęty patronatem Instytutu Pamięci Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncert jest częścią obchodów związanych z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem imprezy jest europoseł Dawid Jackiewicz.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2f3l7a

Podziel się opinią

Share

d2f3l7a

d2f3l7a
Więcej tematów