WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wyrok
13-12-2008 (17:45)

Palikot: chętnie odkupię mieszkanie Ziobry

Poseł PO Janusz Palikot (PO) ogłosił na
swoim blogu, że chętnie odkupi mieszkanie b. ministra
sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który potrzebuje pieniędzy na
wykupienie telewizyjnych spotów z przeprosinami dla doktora
Mirosława G.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Sąd nakazał Ziobrze przeprosić doktora Mirosława G. za słowa "nikt już przez tego pana życia nie będzie pozbawiony" za pośrednictwem ogłoszeń wykupionych w trzech telewizjach. Ponadto poseł PiS musi zapłacić doktorowi G. 30 tys. złotych zadośćuczynienia.

"Zarabiam około 6,5 tysiąca. Chyba będę musiał sprzedać mieszkanie" - powiedział Ziobro w rozmowie opublikowanej w piątek przez "Dziennik". Według jego szacunków wykupienie spotów z przeprosinami to koszt od 200 do 500 tys. złotych.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział, w piątek, że partia zastanawia się nad zorganizowaniem zbiórki pieniędzy na pomoc dla Ziobry.

WP

W sobotę na sprawę zareagował polityk PO na swoim blogu - Janusz Palikot.

"Żal mi ich: nie wiedzą, jak mocno pobłądzili... - napisał o pragnących wesprzeć b.ministra kolegach Ziobry. I dlatego w szlachetnym geście postanawiam ratować ich złajdaczony honor, i niniejszym publicznie ogłaszam, iż chętnie mieszkanie od Zbigniewa Ziobry odkupię, aby mógł jak mężczyzna długi swoje spłacić i odejść bez rozgłosu oraz wstydu dla kolegów".

"I aby się sprawiedliwości i prawu zadość stała, w mieszkaniu tym stworzę muzeum IV RP. W łazience - wanna Wassermanna. W gabinecie - laptop Ziobry i gwóźdź do trumny Leppera. W salonie przy stole - figury woskowe Lecha i Jarosława. Na ścianie - zdjęcie Dorna w kamaszach, w piwnicy sarkofag Blidy i teczki Gilowskiej. Przez pierwszy miesiąc dla wszystkich, a później dla studentów - wstęp za darmo" - czytamy na blogu polityka.

Polub WP Wiadomości
WP
WP