Trwa ładowanie...
d47fj7x

Palestyńskie protesty przeciw izraelskiej okupacji

Przez palestyńskie miasta przetacza się w sobotę - z okazji drugiej rocznicy wybuchu intifady - fala demonstracji przeciwko izraelskiej okupacji Zachodniego Brzegu i oblężeniu w Ramalli przewodniczącego Autonomii Palestyńskiej Jasera Arafata.

d47fj7x
d47fj7x

Organizacja Fatah w Gazie wydała deklarację o kontynuowaniu walki przeciw Izraelowi, aż do pełnego wyzwolenia ziem palestyńskich i zawieszenia flag na meczetach i kościołach Jerozolimy. Liderzy Fathu wezwali przywódców innych organizacji do utworzenia jednolitego frontu walki z Izraelem.

W Ramalli doszło do starć z młodymi Palestyńczykami, którzy obrzucili kamieniami izraelskie pozycje wojskowe. Żołnierze użyli gazów łzawiących i gumowych kul.

Do demonstrujących w Betlejem przemówił przywódca Hamasu z Gazy Abed Azis Rantisi, który zagrzewał do oporu i walki. Hamas zapowiada kolejne zamachy i ataki na ludność żydowską w odwecie za izraelską próbę zamachu na Muhameda Deifa, jednego z dowódców zbrojnego ramienia Hamasu.

Niespokojnie jest w Strefie Gazy - w potyczce z żołnierzami izraelskim w Rafiah zginął Palestyńczyk, a w Necarim rannych zostało czterech chłopców. Z kolei Palestyńczycy ostrzelali z moździerzy jedno z żydowskich osiedli.(miz)

d47fj7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47fj7x
Więcej tematów