Trwa ładowanie...
d2vo0p5

Palestyńska dziewczynka dziękuje Angeli Merkel

• Reem Sahwil podziękowała niemieckiej kanclerz za pomoc uchodźcom
• Nastolatka spotkała się z szefową rządu Niemiec rok temu
• Spotkanie mogło mieć decydujący wpływ na decyzję rządu o liberalizacji polityki migracyjnej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reem Sahwil
Reem Sahwil (PAP/DPA, Fot: Henning Kaiser)
d2vo0p5

- Chciałabym jej po prostu powiedzieć dziękuję, w moim imieniu i mojej rodziny, a także wszystkich uchodźców, którym pomogła - powiedziała niepełnosprawna dziewczynka w wywiadzie dla "Bilda".

- To nie było wcale takie łatwe - ani dla niej, ani dla Niemiec, dlatego bardzo Pani Merkel dziękuję - dodała Reem.

Merkel spotkała palestyńską nastolatkę podczas publicznej dyskusji w Rostocku. Dziewczynka poskarżyła się, że będzie musiała niedługo opuścić Niemcy, ponieważ przyznane przez władze pozwolenie na pobyt wkrótce kończy się, po czym rozpłakała się. Niemiecka kanclerz próbowała, głaskając ją po głowie, pocieszać imigrantkę, zastrzegła jednak, że nie wszyscy, którzy tego chcą, mogą ze względu na obowiązujące przepisy pozostać w Niemczech.

d2vo0p5

Udostępnione w internecie nagranie wideo ze spotkania wywołało falę krytyki pod adresem Merkel. Internauci zarzucali jej bezduszność i niezdolność do empatii. Część publicystów uważa, że szok, jakim dla Merkel była ta krytyka, miał wpływ na jej późniejszą decyzję o otwarciu na początku września granicy dla imigrantów koczujących na dworcu w Budapeszcie.

Do niedawna Reem mogła poruszać się tylko na wózku inwalidzkim. Palestynka powiedziała "Bildowi", że spotkanie z Merkel zmieniło jej życie, stała się bardziej odważna i pewna siebie. Kilka miesięcy temu spróbowała po raz pierwszy z powodzeniem iść na własnych nogach. - Teraz mogę poruszać się bez pomocy - powiedziała Reem.

Redakcja udostępniła fragmenty wywiadu. Cała rozmowa ukaże się w niedzielnym wydaniu tabloidu.

d2vo0p5

Podziel się opinią

Share
d2vo0p5
d2vo0p5
Więcej tematów