Trwa ładowanie...
dmn618v

Pakistan zamyka uchodźców afgańskich w obozach

Pakistan zamknął w poniedziałek granicę z Afganistanem i skierował dodatkowe oddziały policji do utrzymania porządku w dziesiątkach obozów dla 1,2 mln afgańskich uchodźców. Wstrzymał też kontakty handlowe z Afganistanem, ograniczając się jedynie do dostaw żywności.

Share
dmn618v

Na granicy po stronie afgańskiej koczują tysiące Afgańczyków, którzy próbują przedostać się do Pakistanu w obawie przed ewentualnym atakiem USA.

Uchodźcom, którzy zazwyczaj poruszają się swobodnie po terytorium Pakistanu, władze terenów przygranicznych nakazały pozostanie w obozach. To zarządzenie - jak wyjaśniono - to środki ostrożności w razie amerykańskich nalotów na Afganistan.

Decyzja o całkowitej blokadzie obozów spowodowana jest koniecznością dokładnego sprawdzania terrorystów i elementów wywrotowych - twierdzą miejscowe władze.

Pakistan obawia się, że wśród uchodźców znajdują się osoby lojalne wobec Talibów, które doprowadzą do zamieszek i zamachów bombowych, jeśli podczas ataku USA dojdzie do wykorzystania pakistańskiej przestrzeni powietrznej lub terytorium. (jd)

dmn618v

Podziel się opinią

Share
dmn618v
dmn618v
Więcej tematów