Trwa ładowanie...
d2rc45z

Pakistan: Omar skonfrontowany ze świadkiem

Omar Szejk, którego policja podejrzewa o porwanie Pearla (AFP)
Główny podejrzany o porwanie i zabójstwo amerykańskiego dziennikarza Daniela Pearla - Omar Sajed Szejk - został skonfrontowany we wtorek ze świadkiem policji przed pakistańskim sądem w Karaczi.

Share
d2rc45z

Świadek - 28-letni pakistański ekstremista - wskazał na Szejka jako na osobę, której przedstawił Pearla, zanim ten został uprowadzony. Wcześniej podczas przesłuchań zeznał, że sam planował porwanie amerykańskiego dziennikarza w proteście przeciwko wydanemu przez pakistańskie władze zakazowi działalności pakistańskich ekstremistycznych ugrupowań przeciwnych interwencji USA w Afganistanie.

Według obowiązującego w Pakistanie prawa, nawet osoby nie będące bezpośrednimi sprawcami śmierci amerykańskiego dziennikarza Daniela Pearla, ale mające jakikolwiek związek z jego porwaniem i zabójstwem, mogą otrzymać wyrok śmierci. Zgodnie z przepisami stosowanymi wobec terrorystów w Pakistanie kara za porwanie lub morderstwo waha się od dożywotniego więzienia do wyroku śmierci.

W końcu ubiegłego tygodnia do konsulatu Stanów Zjednoczonych w Karaczi dotarła kaseta video z nagraną egzekucją amerykańskiego dziennikarza. Pakistańska policja i konsulat USA potwierdziły, że taśma jest oryginalna. Do tej pory nie odnaleziono jednak ciała Daniela Pearla. (ajg)

d2rc45z

Podziel się opinią

Share
d2rc45z
d2rc45z
Więcej tematów