Trwa ładowanie...

Pakistan buduje ogrodzenie na granicy z Afganistanem

Pakistan ogłosił, że rozpoczął budowę ogrodzenia wzdłuż granicy z Afganistanem. Władze kraju poinformowały, że płot powstaje w miejscach, w których regularnie dochodziło do ataków bojowników.

Pakistan buduje ogrodzenie na granicy z AfganistanemŹródło: Reuters
d23durg

Według szefa wojska, generała Kamara Dżaweda Badżwana, ogrodzenie będzie korzystne również dla Afganistanu. Władze w Islamabadzie argumentują, że dzięki temu przez granicę nie będą przedostawać się terroryści i przemytnicy.

Rozpoczęcie budowy zbiegło się w czasie z falą ataków na terytorium Pakistanu, w których zginęło 130 osób. Konstrukcja powstaje w regionach Bajaur i Mohmand, które graniczą z afgańskimi prowincjami Nangarhar i Kunar.

Jak ocenia w niedzielę agencja Associated Press, budowa ogrodzenia może doprowadzić do dalszego pogorszenia stosunków na linii Islamabad - Kabul. Rządy obu państw od dawna oskarżają się o przymykanie oczu na działalność islamskich bojowników na swoich terytoriach.

d23durg

Władze Afganistanu nie uznają granicy z Pakistanem, ponieważ ta została została wytyczona w czasach kolonialnych. Granica między tymi państwami liczy 2,4 tys. km i jest regularnie przekraczana bez jakiejkolwiek kontroli przez lokalne plemiona mieszkające po obu jej stronach.

d23durg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23durg
Więcej tematów