Trwa ładowanie...
d3jejc5

Pakistan: aresztowania w/s porwania Pearla

(AFP)

Pakistańska policja poinformowała o formalnym aresztowaniu trzech mężczyzn, oskarżonych o udział w porwaniu amerykańskiego reportera Daniela Pearla. Aresztowania dokonano w piatek w Karachi.

Share
d3jejc5

W sobotę zostaną im przedstawione zarzuty. Trzej mężczyźni zostali zatrzymani na początku tygodnia. Ich nazwisk nie podano.

Daniel Pearl, dziennikarz amerykańskiego dziennika Wall Street Journal zaginął 23 stycznia w Karachi, gdzie usiłował nawiązać kontakt z radykalnymi ugrupowaniami muzułmańskimi. Próbował także ustalić powiązania między organizacją al-Qaeda Osamy bin Ladena, a Richardem Reidem, niedoszłym zamachowcem, który w amerykańskim samolocie usiłował detonować ładunek wybuchowy umieszczony w bucie.

Policja pakistańska podała, że dotarła do trzech aresztowanych dziś mężczyzni w Karachi dzięki dwóm e-mailom, wysłanym w tydzień po porwaniu. Autorzy listów grozili, że zabiją Pearla, jeśli władze amerykańskie nie uwolnią jeńców z wojny afgańskiej. E-maile zawierały również zdjęcia porwanego Pearla. (ej)

d3jejc5

Podziel się opinią

Share
d3jejc5
d3jejc5
Więcej tematów