Trwa ładowanie...
d3pf7xt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PAH apeluje o wsparcie finansowe dla ludności na wschodniej Ukrainie

Z apelem o wsparcie finansowe dla poszkodowanej ludności cywilnej w konflikcie na wschodzie Ukrainy zwraca się Polska Akcja Humanitarna (PAH), która już rozpoczęła zbiórkę pieniędzy - poinformowała rzeczniczka PAH Celina Kretkowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chłopiec w Awdiejewce, niedaleko Doniecka. Trwa dramat uchodźców na wschodzie kraju
Chłopiec w Awdiejewce, niedaleko Doniecka. Trwa dramat uchodźców na wschodzie kraju (PAP/EPA, Fot: Roman Pilipey)
d3pf7xt

Powiedziała, że pomóc można wpłacając dowolną kwotę na konto w banku BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "Ukraina", a także poprzez wstąpienie do Klubu PAH SOS, by regularnie wspierać działania PAH w krajach dotkniętych przez kryzysy humanitarne.

Kretkowska poinformowała, że wysłannicy PAH przebywają obecnie na wschodnich terenach Ukrainy, gdzie kończą rozpoznawanie potrzeb i prowadzą pierwsze działania pomocowe. Dodała, że m.in. dostarczono żywność do miejscowości Zołotoje (obwód ługański), gdzie schroniło się 700 cywilów - uciekinierów, głównie kobiety z małymi dziećmi. PAH zakupiła także odżywki dla niemowląt i lekarstwa, które zostaną dostarczone kolejnym transportem. Kupiono także leki, środki opatrunkowe i sprzęt chirurgiczny dla szpitala w Debalcewie (obwód doniecki), gdzie trafiają chorzy i ranni z obu objętych konfliktem obwodów.

PAH zbiera środki na pomoc bezpośrednią cywilom na Ukrainie, którzy w wyniku konfliktu zostali zmuszeni do opuszczenia swych domów i przemieszczenia wewnątrz kraju. - Jednocześnie będziemy zaopatrywać szpitale i punkty medyczne w lekarstwa i sprzęt medyczny, tak aby zapewnić ludności w obu obwodach niezbędny poziom opieki - podkreśliła Kretkowska. Dodała, że w ramach pomocy bezpośredniej PAH będzie dostarczać żywność, naczynia kuchenne, a także środki czystości i higieny osobistej oraz przybory szkolne dla uczniów.

d3pf7xt

Rzeczniczka PAH podała, że do tej pory kryzys na Ukrainie zmusił 190 tys. osób do opuszczenia domów i przemieszczenia się wewnątrz kraju w poszukiwaniu schronienia. Zaznaczyła, że "najcięższa jest sytuacja cywili przebywających w obwodach donieckim i ługańskim - wciąż trwają tam działania zbrojne".

Caritas Polska również zbiera pieniądze dla wewnętrznych przesiedleńców ze wschodniej Ukrainy; wystarczy wysłać SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 lub dokonać wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem Ukraina. - Do tej pory na zakup żywności, wody, artykułów higieniczno-chemicznych, ciepłej odzieży i butów dla przesiedleńców Caritas przekazała 20 tysięcy euro - poinformował dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz. Dodał, że w okresie letnim Caritas Polska przekazała 1,3 mln zł na wakacje dla dzieci ukraińskich z obszarów dotkniętych konfliktem.

d3pf7xt

Podziel się opinią

Share

d3pf7xt

d3pf7xt
Więcej tematów