Trwa ładowanie...

Pacjenci medycyny alternatywnej umierają szybciej

Naukowcy porównali kto szybciej umiera, czy pacjenci, którzy wybierają medycynę tradycyjną, czy też alternatywną. Wyniki okazały się zaskakujące. Pacjenci, którzy zrezygnowali z leczenia konwencjonalnego umierali 5x częściej na raka piersi, 4x na raka jelita grubego, 2x raka płuc.

Pacjenci medycyny alternatywnej umierają szybciejŹródło: Shutterstock.com
d3s9f1x
d3s9f1x

Naukowcy opublikowali na łamach w Journal of the National Cancer Institute wyniki badań dotyczące wykorzystywania medycyny alternatywnej w leczeniu raka. Niestety badania potwierdziły to, co wieku z nas wie już od dawna. Stosowanie medycyny alternatywnej nie zawsze kończy się dobrze, a czasem jest przysłowiowym "gwoździem do trumny".

Medycyna alternatywna oparta jest o metody leczenia wcale lub słabo akceptowane przez medycynę opartą na badaniach naukowych. Mimo to korzystają z niej miliony ludzi na całym świecie. Szczególnie tam, gdzie zażcyie lekarstwa nie gwarantuje wyzdrowienia, jak w przypadku nowotworów.

Okazuje się, że choć wciąż niedoskonałe metody leczenia nowotworów są i tak lepsze niż oddawanie się w ręce znachorów i innych zaleceń medycyny niekonwencjonalnej.

d3s9f1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s9f1x
Więcej tematów