Trwa ładowanie...

Owsiak przoduje w sondażu. Najbardziej rozpoznawalny lider organizacji

W sondażu przeprowadzonym przez Kantar Public najbardziej rozpoznawanym liderem organizacji dobroczynnych okazał się Jerzy Owsiak, założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (95 proc.). Spontanicznie jego nazwisko potrafi wymienić dwie trzecie (65 proc.) Polaków.

Owsiak przoduje w sondażu. Najbardziej rozpoznawalny lider organizacjiŹródło: East News, fot: Jan Bielecki
d3k271s

Badanie przeprowadzono w dniach 8–13 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1051 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

Z sondażu przeprowadzonego w formie bezpośrednich wywiadów wspomaganych komputerowo (CAPI), okazało się, że Caritas to najlepiej znana organizacja dobroczynna - zna ją i potrafi wymienić jej nazwę 63 proc. przebadanych. Na drugim miejscu znalazł się WOŚP (49 proc.).

Polacy pamiętali też o Polskim Czerwonym Krzyżu (34 proc.) oraz Fundacji TVN (25 proc.), jednej czwartej pytanych znana jest również Fundacja Polsat (24 proc.) oraz Stowarzyszenie Wiosna i organizowane przez nie akcje, w tym przede wszystkim Szlachetna Paczka, którą w grudniu 2017 roku wymieniło 21 proc. Polaków.

d3k271s

14 proc. ankietowanych poproszonych o podanie nazwy jakiejś organizacji dobroczynnej odpowiedziało, że nie potrafi wymienić lub nie zna żadnej organizacji charytatywnej.

Najbardziej rozpoznawanym liderem organizacji dobroczynnych okazał się Jerzy Owsiak

Założyciela i prezesa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wymieniło aż 95 proc. badanych. Spontanicznie jego nazwisko potrafi wymienić dwie trzecie (65 proc.) Polaków.

W drugiej kolejności najlepiej rozpoznawana jest Anna Dymna – założycielka oraz prezes fundacji "Mimo wszystko", rozpoznaje ją 81 proc.

Na trzecim miejscu wśród najbardziej rozpoznawanych liderów jest Ewa Błaszczyk, założycielka fundacji "Akogo?", którą rozpoznaje trzy czwarte (73 proc.) badanych.

Autorzy sondażu zauważają, że i Anna Dymna, i Ewa Błaszczyk, są zdecydowanie bardziej znane niż same organizacje, dla których pracują.

d3k271s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k271s
Więcej tematów