Trwa ładowanie...
d1zdnz1

Otwarcie galerii handlowych. Kolejki przed wejściem do sklepów

Koronawirus w Polsce. Sklepy i punkty usługowe - od soboty - są znowu otwarte dla klientów. Zakupy można robić jednak tylko w ścisłym reżimie sanitarnym. Od rana przy wejściach do sklepów w całej Polsce ustawiają się długie kolejki.
Share
Koronawirus w Polsce. Kolejka do sklepu TK Maxx przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie po otwarciu galerii handlowych
Koronawirus w Polsce. Kolejka do sklepu TK Maxx przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie po otwarciu galerii handlowych
d1zdnz1

Sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych zostały otwarte w sobotę. Obowiązuje w nich - jak postanowił rząd - limit osób, według którego maksymalnie jeden klient może przebywać na 15 m kw. W przestrzeni publicznej nadal trzeba zakrywać usta i nos.

W sobotę od rana przy wejściach do galerii handlowych ustawiają się kolejki. Ludzie czekają na to, aż będą mogli wejść m.in. do sklepów IKEA. Długa kolejka ustawiła się pod sklepem TK Maxx w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej.

Inne obostrzenia

Od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 w sklepach zakupy mogą robić tylko seniorzy. Rząd rezygnuje z tego obostrzenia 24 grudnia 2020 r.

d1zdnz1

Targi i inne wydarzenia organizowane mogą być tylko w formie online. Salony fryzjerskie i kosmetyczne muszą zachować co najmniej 1,5 m odległości między stanowiskami, a na danym stanowisku obsługiwana może być tylko jedna osoba.

Jedna osoba na 15 m kw. powierzchni może znajdować się też w kasynach i obiektach związanych z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety. Pomiędzy stanowiskami musi zostać zachowana odległość 1,5 m.

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza nowe obostrzenia na święta Bożego Narodzenia

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem i wprowadzaniem nowych ograniczeń podczas epidemii, od 7 listopada rząd zamknął m.in. sklepy, kina o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. w galeriach i centrach handlowych. W ubiegłą sobotę poinformowano, że od 28 listopada otwarte będą sklepy i punktu usługowe w galeriach i parkach handlowych, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

d1zdnz1

Do końca grudnia zamknięte zostaną wszystkie restauracje w Polsce, zawieszona jest też działalność placówek kultury, m.in. teatrów, muzeów czy galerii sztuk. Nie działają parki rozrywki, dyskoteki i kluby nocne, a także siłownie, kluby fitness i aquaparki. Gastronomia prowadzi działalność wyłącznie "na wynos" i "na dowóz"

Rozporządzenie "w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" wprowadza też od 28 listopada limit osób, które mogą wspólnie spędzić czas.

Według tej zasady, w imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (do tego limitu nie wlicza się osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą). Taki limit ma obowiązywać także podczas świąt Bożego Narodzenia.

Wyciągi narciarskie i wypożyczalnie sprzętu mogą działać z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zawieszona jest też działalność hoteli (z wyjątkiem gości przebywających w podróży służbowej, sportowców, personelu medycznego oraz pacjentów i ich opiekunów).

d1zdnz1

Jarosław Kaczyński ma ochronę b. żołnierzy GROM. Szef kancelarii premiera zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zdnz1

Podziel się opinią

Share
d1zdnz1
d1zdnz1
Więcej tematów