Trwa ładowanie...
d4ic09a

Oto najbardziej zanieczyszczone miasta w USA

Siedem miast położonych w Kalifornii (zachodnie wybrzeże USA) znalazło się w pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych amerykańskich miast opublikowanej przez magazyn Forbes. Mieszkających w nich 20 mln osób narażonych jest na zachorowanie na astmę czy choroby płuc.

Share
d4ic09a

Najbardziej zanieczyszczone powietrze w całych Stanach Zjednoczonych jest w 800-tys. mieście Bakersfield (Kalifornia). To właśnie tam znajduje się kalifornijskie zagłębie naftowe, położone w dolinie San Joaquin. Powietrze zanieczyszczają także fabryki i spaliny wydalane przez samochody. Dochodzą do tego częste pożary terenów leśnych, które sprzyjają powstawaniu smogu. Specjaliści podkreślają, że tak zanieczyszczone powietrze może być równie groźne dla płuc, jak palenie papierosów.

Drugim najbardziej zanieczyszczonym obszarem miejskim w USA jest Los Angeles, gdzie mieszka prawie 17,8 mln osób. Na obszarze tym notowane jest niebezpiecznie wysokie stężenie ozonu w powietrzu. Problemem Los Angeles są nie tylko miliony samochodów na drogach, ale także spaliny ze statków w tym jednym z najbardziej ruchliwych portów położonym na zachodnim wybrzeżu USA.

W pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych amerykańskich miast znalazło się jeszcze pięć innych kalifornijskich obszarów miejskich: Fresno (3), Visalia (4), Hanford (5), Modesto (8) i Sacramento (9). W zestawieniu Forbesa są tylko trzy miasta położone w innych stanach: Phoenix w Arizonie (6), Birmingham na Alasce (7) i Pittsburgh w Pensylwanii (10).

Władze Kalifornii od kilku lat walczą o ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przez samochody osobowe o 30%. W stanie tym obowiązuje najbardziej restrykcyjne prawo dotyczące emisji spalin.

d4ic09a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ic09a
Więcej tematów